دوشنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۸

ناوشکن «دنا» ۶ ماه دیگر به بهره‌برداری می‌رسد/ الحاق زیردریایی «فاتح»؛ بزودی

روتیتر:فرمانده نیروی دریایی ارتش از بهره‌برداری ناوشکن «دنا» طی کمتر از ۶ ماه دیگر و الحاق زیردریایی «فاتح» در ماه آینده به ناوگان نیروی دریایی ارتش خبر داد.

 

به گزارش روتیتر ، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش، در مراسم تجدید میثاق با آرمان های بنیانگذار انقلاب اسلامی، اظهار داشت: پس از آسیبی که به ناوشکن دماوند رسید، کار ساخت ناوشکن جدید دماوند آغاز شد. من امروز می‌گویم که ساخت ناوشکن دماوند جدید، تنها ۱۸ ماه به طول خواهد انجامید. کارهای زیادی بر روی سازه دماوند جدید صورت گرفته است؛ تا آخر سال ۹۷ موتورهای دماوند جدید نصب شده و سیستم‌های آن کاملا عملیاتی خواهند شد و این شناور در آب قرار خواهد گرفت.

وی ادامه: روز پنجشنبه (۸ آذر ماه) یک فروند از زیردریایی‌های کلاس غدیر به ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش الحاق خواهد شد و روز شنبه (۱۰ آذر) نیز شاهد الحاق ناوشکن سهند به نیروی دریایی ارتش در خلیج فارس خواهیم بود؛ سهند جدید پیشرفته‌تر از سایر ناوشکن‌هایی است که تاکنون ساخته شده است.

امیر خانزادی در ادامه تصریح کرد: من امروز این نوید را می‌دهم که «دنا» به عنوان ناوشکن بعدی جمهوری اسلامی ایران در آستانه ساخت نهایی قرار گرفته است و ان‌شاالله در کمتر از ۶ ماه به بهره‌برداری خواهد رسید. کمتر از یک ماه دیگر هم اولین زیردریایی کلاس متوسط یعنی زیردریایی فاتح به ناوگان نیروی دریایی الحاق می‌شود.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*