دوشنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۸

درختان کهنسال منطقه ۱۲ شهرداری کرج شناسنامه دار شدند

روتیتر:مدیر منطقه ۱۲ شهرداری کرج گفت: ۱۲۰ اصله درخت کهنسال در منطقه ۱۲ ثبت پلاک و شناسنامه دار شدند.

 

 

به گزارش روتیتر:  مهرداد فیروزبخت  اظهار کرد: طی ماههای گذشته ۱۲۰ اصله درخت کهنسال در منطقه ۱۲ ثبت پلاک و شناسنامه دار شده اند.

وی ادامه داد: علاوه بر این، بنا به درخواست مردم، ۵۰ اصله درخت در فرعی دوم آزادی و ولیعصر غربی کیانمهر کاشته شد.

وی تصریح کرد: تاکنون هزارو ۲۰۰ بوته از گل‌های آنترا، مارگریت، کروپیس، وگندمی، پامپاس گراس و تریتوما در نهالستان منطقه ۱۲ کاشته شده است.

این مسئول افزود: با توجه به آغاز فصل سرما بیش از  ۱۰۰۰ متر مربع گل بنفشه در محلات مختلف سطح منطقه از جمله در بلوار ارم، بلوار امیر کبیر، بلوار نور و میدان سرباز و همچنین در پارک های هامون، الغدیر، دکتر قریب، ورزش، امام، میدان ولیعصر کیانمهر، پارک خبرنگاران کاشته شده است.

فیروزبخت یادآور شد: هزار بوته از گونه‌های کم آب پیروکانتا، رزماری و لاوان نیز در دور برگردان پنجم، ششم، هامون زنبق ، بلوار ارم کاشته شده است.

مدیر منطقه ۱۲ شهرداری کرج بیان کرد: اصلاح و بازکاشت دوربرگردان های زنبق و ششم ارم و سنگ چینی به متراژ ۸۰۰ متر مربع و کاشت ۲ هزار قطعه بوته گل داوودی و هرس بوته‌ها در بلوارهای سطح منطقه خصوصا بلوار ارم، امیر کبیر و نور کیانمهراز دیگر اقدامات واحد فضای سبز این منطقه است.

وی در ادامه با اشاره به برنامه کوددهی به درختان منطقه افزود: با توجه به فصل سال رفیوژ میانی به تعداد ۶ هزار اصله درخت در محلات مختلف کیانمهر، آق تپه، ماهداشت و زندان، بلوار نور، بلوار ایمان، شهادت، جهاد غربی و شرقی مورد کندکوب و کوددهی شدند.

فیروزبخت تاکیدکرد: هرس درختان از دیگر اقدامات فضای سبز منطقه ۱۲ است که از آن جمله می توان به هرس ۹۰۰ اصله درختان سوزنی برگ در ناحیه یک ،۸۰۰ اصله در ناحیه ۲ و سرزنی و تکثیر گونه کم آب آنترا به تعداد ۳ هزار بوته اشاره کرد.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*