سه شنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۸

بقایای قلعه باستانی «یل سویی» گرمی به سایت گردشگری تبدیل می‌شود

روتیتر:نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت تامین اعتبار لازم برای اتمام عملیات کاوش و نجات بخشی قلعه یل سویی به سایت گردشگری تبدیل خواهد شد.

 

به گزارش روتیتر:میرحمایت میرزاده ظهر امروز در بازدید از عملیات نجات بخشی قلعه یل سویی گرمی اظهار داشت: در صورت تامین اعتبار لازم برای اتمام عملیات کاوش و نجات بخشی قلعه یل سویی به سایت گردشگری تبدیل خواهد شد که در این زمینه عملیات اجرایی آغاز شده و کاوش و مطالعات لازم انجام یافته است.

وی بیان کرد: اتمام این عملیات برای تبدیل این مکان به محل اسکان گردشگران یک اولویت اساسی است که هم‌اکنون پیشرفت فیزیکی مناسبی دارد و در این زمینه اقدامات میراث فرهنگی می‌تواند ثمره خوبی به دنبال داشته باشد که امیدواریم این موضوع مورد توجه قرار گیرد و احداث سد در مجاور ر آثار تاریخی کشف حمام و بناهای تاریخی اقدام ارزشمندی است.

بیشتر بخوانید

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: صیانت از تاریخ و فرهنگ منطقه یک اولویت اساسی است و انتظار می‌رود با تامین اعتبارات لازم بتوانیم در آینده‌ای نزدیک شاهد اتمام عملیات کاوش و نجات بخشی و تبدیل قلعه یل سویی به سایت گردشگری باشیم که این موضوع در حال حاضر به عنوان یک اولویت اساسی مطرح است.

میرزاده اظهار کرد: کاوش‌ها در این زمینه با جدیت ادامه دارد و در عملیات کاوش بخش های مختلفی از جمله قلعه، حمام، شهرستان و آثار تاریخی کشف شده است که امیدواریم مسئولان استانی در این زمینه هماهنگی‌های لازم را با ما داشته باشند تا بتوانیم به تمامی اهداف خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم.

وی تصریح کرد: اهمیت به اتمام پروژه‌های میراث فرهنگی استان یک اولویت اساسی است و در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم باید انجام یابد و برنامه‌های مناسبی تهیه و تدوین شود و طبق نقشه‌های آماده شده بتوانیم به تمامی اهداف خود در راستای احیای تمدن و فرهنگ اسلامی استان و نیز استفاده از این ظرفیت برای توسعه دست یابیم.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*