سه شنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۸

دومین سکوی فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس‌جنوبی بهمن ماه امسال وارد مدار تولید می‌شود

روتیتر:مجری فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی از بارگیری سکوی فاز ۲۴ پارس جنوبی و آماده انتقال به موقعیت خود در خلیج فارس خبر داد و گفت: این سکو با وزنی معادل ۲۳۰۰ تن با تلاش متخصصان داخلی در بوشهر ساخته شد که با نصب آن، بهمن ماه وارد مدار تولید می‌شود.

 

به گزارش روتیتر: فرهاد ایزدجو ظهر امروز در جمع خبرنگاران از روند پیشرفت مطلوب فازهای گازی فراساحلی و پالایشگاهی ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی خبرداد و اظهار داشت:  فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی در بخش دریایی و خشکی با توان متخصصان داخلی عملیاتی شده و روند اجرای پیشرفت آن بسیار مطلوب است.

وی با بیان اینکه سکوی اصلی فاز ۲۲  پارس جنوبی در موقعیت مخزنی خود در آب‌های خلیج فارس نصب شد افزود: دومین سکوی فازهای ۲۲  تا ۲۴  پارس‌جنوبی که با تلاش متخصصان داخلی در صدرای بوشهر ساخته، بارگیری و آماده انتقال برای نصب در موقعیت خود در  میدان گازی پارس جنوبی در خلیج فارس شد.

مجری فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی، سکوی یاد شده را مربوط به فاز ۲۴ پارس جنوبی دانست و گفت: سکوی ۲۴A، نخستین سکوی اقماری طرح توسعه فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی است که با وزنی معادل ۲۳۰۰ تن پس از پایان عملیات ساخت، پیش‌راه‌اندازی شد.

بیشتر بخوانید

مجری فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی با بیان اینکه سکوی یاد شده پس از نصب بهمن ماه امسال وارد مدار تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: در سکوی ۲۴A حدود ۳۱ هزار اینچ، قطر عملیات لوله‌کشی، افزون بر ۹۰ کیلومتر کابل‌کشی برق و ابزار دقیق و ۳ هزار و ۷۷ متر عملیات تیوبینگ انجام شده است.

ایزدجو با بیان اینکه این سکو دارای ۵۸ دستگاه تجهیزات مکانیکی و فرایندی اصلی است تصریح کرد: در مراحل ساخت سکوی ۲۴A، بیش از یک میلیون و ۸۰۷ هزار نفر ساعت کار اجرایی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه تمامی مراحل مهندسی، ساخت، نصب و راه‌اندازی سکوی ۲۴A، از سوی متخصصان ایرانی انجام شده خاطر نشان کرد:  بخش عمده‌ای از کالاها و تجهیزات مورد نیاز این سازه از منابع تولیدکننده داخلی سفارش‌ و تامین شده است.

مجری فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی به ظرفیت تولید سکوی یاد شده پرداخت و افزود: با نصب و بهره‌برداری ازسکوی ۲۴A، روزانه ۵۰۰ میلیون فوت‌مکعب گاز شیرین به توان تولید گاز کشور افزوده می‌شود.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*