سه شنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۸

شهرداری کرج رعایت الزامات قانونی در کار پیمانکاران را بررسی کند

روتیتر: عضو شورای شهر کرج با بیان اینکه شهرداری باید درستی مدارک پیمانکاران را بررسی کند تا مشخص شود انتخاب پیمانکار به درستی صورت گرفته است، گفت: کار پیمانکاران در شهر با جان و مال مردم سروکار دارد و دغدغه شورا در مورد انجام مناقصات در این موارد طبیعی است.

به گزارش روتیتر: غدیر مهدوی امروز در جلسه شورای شهر کرج که در صحن علنی شورا برگزار شد، اظهار داشت: شهر کرج با جمعیت زیاد و داشتن چندین میدان بزرگ حائز اهمیت است و باید نسبت به شلوغی این شهر و آرامش آن اقداماتی انجام شود.

وی با اشاره به اینکه پیاده راه‌ها و محل توقف تاکسی‌ها درست جانمایی نشده است، افزود: اگر این جانمایی درست انجام شود ۳۰ تا ۴۰ درصد ترافیک شهر کاهش می‌یابد و رسیدگی به وضعیت خط کشی و رفع چاله‌های سطح خیابان ها بسیار دارای اهمیت است و باید شهرداری تا قبل از تعطیلات نوروزی این اقدامات را انجام دهد.

فرج الله ایلیات دیگر عضو شورای شهر کرج با اشاره به پیمانکاران جدید و تازه قرارداد بسته‌ای که با سازمان‌ها و نهادهای شهرداری مانند مدیریت پسماند کار می‌کنند، عنوان کرد: استعلامات کار ماشین آلات آنها و چگونگی رعایت قوانین کار این پیمانکاران باید بررسی و مشخص شود موارد قانونی در کار آنها رعایت می‌شود یا خیر.

وی با ببان اینکه شهرداری باید صحت و درستی مدارک این پیمانکاران را بررسی کند تا مشخص شود انتخاب پیمانکار به درستی صورت گرفته است، گفت: کار پیمانکاران در شهر با جان و مال مردم سروکار دارد و دغدغه شورا و مجموعه مدیریت شهری در مورد انجام مناقصات در این موارد طبیعی است و باید شهرداری تمامی این موارد را بررسی کند.

در این جلسه خستو با اشاره به موضع امام جمعه و ورود دادستان در ارتباط با بیلبوردهای سطح شهر کرج بیان کرد: شهرداری باید در تعامل با استانداری به دغدغه‌های مسئولان شهر رسیدگی کند تا کارها در این شهر به نتایج درستی برسد.

سخنگوی شورای شهر کرج در مورد حضور سرمایه‌گذاران در شهر کرج گفت: در بسیاری از موارد پرونده کار پیمانکار معطل می‌ماند در صورتی که نباید اختلافات موجود در روند بررسی پرونده‌های سرمایه‌گذاری مثلا در کمیسیون ماده ۱۰۰ سبب معطلی در اجرای این موارد شود.

در ادامه این جلسه لایحه دوفوریتی مطرح که بر اساس آن شهرداری کرج می‌تواند در صورت تصویب این لایحه، جهت پرداخت طلب پیمانکار پروژه قطار شهری کرج و تسویه مطالبات صورت وضعیت آن تا سقف ۵۰۰ میلیارد ریالی در قالب تهاتر و واگذاری املاک شهرداری به جای این مطالبات اقدام کند.

بیشتر بخوانید

تعلل در اجرای پروژه دانشگاه آتش‌نشانی در کرج؛ صرف میلیاردها تومان هزینه

سازمان بازرسی استان البرز عملکرد شهرداری کرج در انتصابات را بررسی می‌کند

ضرر ۸ میلیاردی به شهرداری کرج با خرید اتوبوس‌های غیرقابل استفاده

محمدرضا احمدی نژاد معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج با اشاره به اینکه در این پروژه تنظیم مبایعه نامه و تهاتر زمان‌بر است، خاطرنشان کرد: به همین دلیل اقدامات واگذاری املاک برای کمک به گردش مالی پروژه قطار شهری و پرداخت بخشی از مطالبات پیمانکار مطالعه و در حال بررسی و دنبال شده است.

حاجی قاسمی عضو شورای شهر کرج با بیان اینکه تغییر منابع مالی پروژه قطار شهری با مواردی از جمله فاینانس قبلا هم مطرح بوده گفت: حالا که منابع مالی محدودی در شهر وجود دارد باید مشخص شود که اولویت اول مهمترین پروژه‌های ما کدام است.

در این جلسه لایحه دو فوریتی قطار شهری به تصویب نرسید.

از دیگر لوایح این جلسه اصلاح پرداخت‌ها از محل ماده ۱۶ بود که بر اساس آن شهرداری این پرداخت ها را در ۴ حوزه امنیت، ورزش، نهادهای مدنی و خیریه‌ها ارائه کرده است که در این قالب طبق مقررات و ضوابط مالی کمک‌های لازم از سوی شهرداری به حوزه‌های مربوطه به انجام می‌رسد.این لایحه با اکثریت آرا به تصویب رسید.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*