سه شنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۸

تاکید حماس بر ادامه راه مقاومت/ جهاد اسلامی اظهارات عضو مرکزی فتح علیه غزه را محکوم کرد

روتیتر: جنبش جهاد اسلامی فلسطین، اظهارات عزام الاحمد از اعضای جنبش فتح و تشکیلات خودگردان علیه نوار غزه را بیانگر عمق حقد و کینه و نفرت‌پراکنی علیه مردم این منطقه تحت محاصره دانست.

به گزارش روتیتر: خضر حبیب از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین با محکوم کردن اظهارات عزام الاحمد عضو مرکزی جنبش فتح که خواستار قطع هوای نوارغزه شده بود، اظهار داشت متاسفانه در سایه این شکاف و دودستگی به نظر می‌رسد تمام محرمات مباح شده و این اظهارات بنزینی بر روی آتش است و تنها به نفع اشغالگران و به زیان ملت فلسطین است.

وی افزود این افراط در حقد و کینه است و عزام الاحمد نمی‌تواند آب و هوا را از غزه بگیرد و اگر می‌تواند این کار را انجام دهد، این اظهارات در حقیقت علیه خود عزام الاحمد است.

حبیب اظهار داشت اینها باید از خداوند بترسند، این اظهارات تنش آفرین آنها در حقیقت ریختن بنزین بر روی آتش است و سبب تشدید اختلافات می‌شود.

عزام الاحد از اعضای مرکزی جنبش فتح شامگاه دوشنبه در یک اظهارنظر تلویزیونی مدعی شده بود باید هوای نوار غزه را قطع کرد و آن را یک اقلیم متمرد و سرکش قلمداد کرد و اقداماتی را که به پایان این تمرد و نافرمانی منجر می‌شود، علیه آن اتخاذ کرد.

بیشتر بخوانید

یورش مجدد نظامیان صهیونیست به کرانه باختری/ انتقاد حماس از تصمیم خصمانه ابومازن

انتقاد یک حزب اردنی از اقدامات خصمانه ابومازن/ تأکید حماس بر حفظ وحدت ملت فلسطین

این عضو مرکزی جنبش فتح ادعا کرد نوار غزه مانند یک هواپیمای ربوده شده از سوی یک گروه شبه نظامی مسلح است و ربایندگان باید یا بهای آن را به صورت گام به گام بپردازند یا به ربایندگی پایان دهند.

الاحمد در اظهاراتی توهین آمیز علیه جنبش حماس مدعی شد حماس خطرناک‌تر از اشغالگران است و در سایه شکاف و دودستگی و خارج از صف ملی ایجاد شده است.

اظهارات توهین‌آمیز و خصمانه عزام الاحمد محکومیت شدید یکی از رهبران جریان اصلاحی جنبش فتح را به دنبال داشته است. عبدالحمید المصری با محکوم کردن اظهارات الاحمد اظهار داشت عزام الاحمد همانند اسحاق رابین(نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی) آرزوی غرق کردن غزه در دریا را در سر داشته است.

المصری با بیان اینکه باید در میهن‌دوستی و ملی‌گرایی عزام الاحمد شک و تردید کرد، خطاب به وی گفت ای عزام الاحمد تو کیستی که بخواهی هوای غزه را قطع کنی؟ غزه با وجود حقد و کینه تو و تمام کینه‌توزان باقی و پایدار خواهد بود.

عضو جریان اصلاحی جنبش فتح در واکنش به اهانت الاحمد به جنبش حماس که مدعی شده بود حماس خارج از صف ملی به دنیا آمده است، گفت عزام الاحمد کیست که بخواهد تعیین کند کدام فرد ملی است یا غیر ملی، این در حالی است که باید در ملی و میهن‌دوستی عزام الاحمد و تمام گروه همراه وی شک و تردید کرد.

واکنش حماس به بازداشت عامل عملیات ضد صهیونیستی در کرانه باختری

خبر دیگر اینکه جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس)‌امروز سه شنبه اعلام کرد بازداشت و پیگرد نیروهای مقاومت از سوی دشمن صهیونیستی در کرانه باختری هرگز مقاومت را تضعیف نخواهد کرد و سبب نابودی آن نخواهد شد.

جنبش حماس در واکنش به بازداشت عاصم البرغوثی عامل عملیات ضد صهیونیستی در حمله امروز نظامیان صهیونیست به کرانه باختری تصریح کرد مقاومت علیه اشغالگری در ملت ما ریشه دوانده و پرچم آن را نسل به نسل به دوش خواهند کشید و تمام تلاش‌های دشمن محکوم به شکست است.

بر اساس گزارش پایگاه خبری شهاب، حماس خاطر نشان کرد تا زمانی که اشغالگری در سرزمین ما وجود دارد، راه مقاومت هم با عزم و اراده قوی‌تر و عملیاتی که قلدرگویی و زورگویی دشمن را از بین می‌برد، ادامه خواهد یافت، همانطور که عملیات «جفعات اساف» دشمن را غافلگیر کرد.

این جنبش، شادی و پایکوبی فراوان رژیم صهیونیستی در پی بازداشت عاصم البرغوثی رزمنده مقاوم را بیانگر نیاز رژیم به پیروزی‌های صوری و توهمی و پنهان کننده شکست آن در تامین امنیت نظامیان و شهرک‌نشینان و طرح‌هایش در کرانه باختری قلمداد کرد.

حماس در پایان به خانواده‌های مقاوم و مجاهد در کرانه باختری که پشتوانه رزمندگان مقاومت هستند، و در معرض انواع تهدیدها و پیگرد امنیتی قرار دارند، درود فرستاد.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*