سه شنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۸

ساختمان‌های فاقد ایمنی پایان کار نمی‌گیرند

روتیتر: رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج گفت: ساختمان‌هایی که به سیستم ایمنی استاندارد مجهز نباشند، پایان کار دریافت نمی‌کنند.

به گزارش روتیتر: محمد یساولی ، اظهار کرد: طی چند سال گذشته سازمان آتش نشانی به مبحث ایمنی ساختمان‌ها توجه زیادی داشته و از هیچ اغماضی در این حوزه چشم پوشی نمی‌کند.

وی ادامه داد: بدون شک ساختمان‌هایی که به سیستم ایمنی استاندارد مجهز هستند، در زمان وقوع حوادث کمترین آسیب را دیده و از جان و مال شهروندان حفاظت می‌کنند.

وی توضیح داد: حادثه خبر نمی کند و شهروندان نباید فکر کنند ساختمانی که در آن زندگی می‌کنند از حوادث مصون است بنابراین باید اقدامات لازم برای ایمن سازی محل سکونت یا کار خود را انجام دهند.

این مسئول خاطر نشان کرد: سازمان آتش نشانی کرج بنا به وظیفه ذاتی خود بر ایمنی ساختمان ها نظارت جدی دارد و به هیچ وجه مجوز اخذ پایان کار برای واحدهایی که در این زمینه ضعف دارند را صادر نمی‌کند.

یساولی تاکید کرد: این سازمان در فرایند نظارتی خود با سیستم قضایی تعامل و همکاری تنگاتنگی دارد و با ابزارهای قانونی با متخلفان برخورد می‌کند.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج در بخش دیگری از صحبت‌های خود بر اهمیت آموزش شهروندی برای ارتقای ایمنی ساختمان‌ها تاکید کرد و گفت: تا زمانی‌که شهروندان داوطلبانه در این حوزه ورود نکنند و فرهنگ ایمنی در آنها نهادینه نشود، طرح‌های این حوزه به نتایج دلخواه نمی رسد.

وی اظهار کرد: نهادینه کردن فرهنگ ایمنی باید از مدارس آغاز شود تا در آینده کرج به شهری مقاوم در مقابل حوادث تبدیل شود.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*