سه شنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۸

۴۴ هکتار از فضای سبز دانشگاه علامه احیا می شود

روتیتر:رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از احیا ی ۴۴ هکتار از فضای سبز دانشگاه علامه، خبر داد.

به گزارش روتیتر: پیمان بضاعتی پور  با اشاره به لزوم توسعه فضای سبز در شهر کرج گفت: از مجموع ۸۰ هکتار فضای سبز دانشگاه علامه طباطبایی، طرح احیا ۴۴ هکتار آن در فاز اول تهیه و موفق به اخذ رای از کمیسیون ماده ۷ شده است.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با بیان اینکه این طرح کاملا به صورت علمی تهیه و تدوین شده است، اظهار کرد: مهمترین ویژگی این طرح آن است که همگام و همگون با طرح احیا باغ سیب پیش می رود.

وی از اجرایی شدن طرح تا پایان سال خبر داد و افزود: در حال حاضر دانشگاه علامه طباطبایی مطابق با طرح تدوین شده درحال آماده سازی زمین و خرید نهال است که پس از اقدامات و عملیات اولیه آماده سازی زمین نسبت به کاشت در آن اقدام لازم صورت می گیرد.

وی ضمن قدردانی ازتوجه ویژه مجموعه مدیریت شهری به این موضوع خصوصا در رابطه با تشکیل جلسات هماهنگی و توافقات صورت گرفته، افزود: خوشبختانه مسوولان این دانشگاه تعامل خوبی با شهرداری دارند و در آینده ای نزدیک شاهد اتفاق های خوب در این مجموعه خواهیم بود.

بهسازی کاخ مروارید به کاهش آلودگی هوا و معضلات زیست محیطی کمک می کند
رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با اشاره به بهسازی فضای سبز کاخ مروارید، گفت: احیا فضای سبز این مجموعه یِ ارزشمند و تاریخی علاوه بر ارتقا سطح  خدمات فرهنگی و گردشگری باعث کاهش آلودگی هوا و کاهش معضلات زیست محیطی در شهر کرج می شود.

این مسوول با اشاره به نظارت بر کمیت و کیفیت حفظ فضای سبز کاخ مروارید توسط سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری، ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع فضای سبز تا کنون جلسات متعددی با مسوولان و نهادهای مربوطه در این خصوص برگزار شده است.

وی به تدوین طرح موافقت نامه ای در این خصوص در جلسه مذکور اشاره کرد و گفت: مقرر شد تا پس از تایید مفاد موافقت نامه مذکور و تایید و ابلاغ آن توسط دادستانی کرج نسبت به احیا فضای سبز مجموعه کاخ مروارید اقدامات لازم صورت گیرد.

بضاعتی پور اظهار کرد: شهرداری کرج علاوه بر اجرای تعهدات فی مابین، آمادگی ارایه خدمات در جهت حفظ فضای سبز این مجموعه را نیز دارد.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*