سه شنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۸

اجرای عملیات به زراعی و کوددهی فضای سبز شهری در مناطق دهگانه

روتیتر:رییس سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از اجرای عملیات به زراعی و کوددهی چمن های عرصه های فضاهای سبز و در مناطق دهگانه خبر داد.

به گزارش روتیتر: پیمان بضاعتی پور  با اعلام این مطلب افزود: ایجاد فضای مطلوب شهری موجب افزایش روحیه شهروندان شده و به ارتقای سیمای بصری کمک می کند.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج اظهار کرد: درعملیات به زراعی  فضای سبز شهری  فعالیت های از قبیل کود دهی، کند و کوب، زیر و رو کردن خاک بستر باغچه های معابر و بوستان ها با هدف تنظیم و تقویت بافت خاک انجام می شود.

وی با اشاره به این که هرس درختان در حاشیه های معابر، بلوارها و بوستان ها شهر از ابتدای شش ماهه دوم سال انجام می شود، یادآور شد: بهترین فصل برای هرس زمستانه زمانی است که گیاه فاقد پوشش گیاهی و شاخه های اضافی راحت تر و بهتر قابل مشاهده است و در نتیجه بریدن آن ها راحت تر صورت گرفته و دلیل دوم عدم فعالیت زیستی است که درخت کمتر آسیب می بیند.

بضاعتی پور نتایج حاصل از عملیات به زراعی و هرس درختان را حذف شاخه های اضافی، شکسته و آفت زده، حذف پا جوش ها، ایجاد شکل ظاهر مناسب برای درختان و درختچه ها خصوصا در فصل رویش، از بین بردن شاخه های پیر، جوان نمودن درختان و ایجاد شرایط مطلوب برای ورود نور و هوا کافی جهت رشد مناسب و ایده آل درخت برشمرد.

این مسئول به اجرای عملیات خاک و کود دهی به چمن های عرصه های فضای سبز مناطق دهگانه کرج که در حال انجام است اشاره کرد و گفت: در فصل تابستان به دلیل برخورد جریان آب با سطح چمن خاک آن دچار فرسایش شده و اگر نسبت به اصلاح آن در فصل زمستان اقدام نشود سطوح سبز آن دچار فاصله و افزایش پذیرش آب بیشتر در فصل تابستان می شود.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*