سه شنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۸

نخستین پالایشگاه غیرآلاینده خاورمیانه در گلپایگان کلنگ‌زنی می‌شود

روتیتر:نماینده مردم گلپایگان در مجلس گفت: احداث پالایشگاه «جی.تی.ال» به عنوان  نخستین پروژه غیر آلاینده منطقه خاورمیانه در گلشهر گلپایگان به زودی با حضور وزیر نفت کلنگ زنی می شود.

 

به گزارش روتیتر: علی بختیار  پیش از ظهر سه شنبه در جلسه ای که با حضور مسئولان شهرستان و استان به منظور بررسی مشکلات گلشهر گلپایگان در این شهر برگزار شد، با بیان اینکه  با پیروزی انقلاب اسلامی اقدامات چشمگیری در حوزه‌های مختلف از جمله صنعت و کشاورزی انجام شده است، اظهار داشت: به مدد الهی و تلاش دست اندرکاران در حوزه صنعت و کشاورزی به خودکفایی رسیده‌ایم، در حوزه علم و تکنولوزی جزو ۱۰ کشور برتر دنیا شدیم و به همین لحاظ حرفی برای گفتن داریم.

وی افزود: علی رغم تمام دشمنی‌های آمریکا، ‌امروز جزو ۱۰ اقتصاد بزرگ دنیا هستیم و به برکت جانفشانی و ایثار جوانان این سرزمین و مدافعان حرم از لحاظ امنیت منطقه‌ای و بین المللی در سطح نخست قرار داریم.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: با تحقق شعار استقلال طلبی و آزادی خواهی مردم و پیروزی انقلاب، امروز بر اساس همان شعارها برای مسائل کلان کشوری مانند انتخاب نمایندگان مجلس و ریاست جمهوری تصمیم گیری می‌کنیم.

مردم در صحنه‌های مختلف سیاسی حضور چشمگیری دارند

وی گفت: مردم در صحنه‌های مختلف سیاسی حضور چشمگیری دارند و انقلاب به واسطه حمایت پرشور مردم پاسداری و حمایت می‌شود و با عنایت به اینکه انسجام و برادری بین آحاد مختلف جامعه و جناح‌های سیاسی وجود دارد و هیچ جدایی بین مردم و طیف سیاسی نیست، همه تحت فرامین رهبر معظم انقلاب برای آبادانی، پیشرفت و توسعه کشور تلاش خواهیم کرد.

بختیار به پیگیری  از وزارت نیرو برای جذب ۱۰ میلیارد تومان اعتبار طی سال گذشته به منظور بهره برداری پروژه آبرسانی آب شرب سالم از محل تصفیه خانه آب گلپایگان تا این شهر خبر داد و تصریح کرد: احیای تالاب شور گلشهر از شعارهای انتخاباتی‌ من بود که با پیگیری در محیط زیست استان سال گذشته مطالعات تالاب شور گلشهر در دانشگاه صنعتی شریف اصفهان انجام شد و مبلغ یک هزار و ۷۰۰ میلیون ریال اعتبارعلاوه بر منابع دیگر برای اجرای زه کشی این تالاب منعقد شده است.

تالاب شور گلشهر با یک پوشش گیاهی مناسب به صورت کامل احیاء می‌شود

وی تأکید کرد: طی سال جاری پروژه احیای تالاب شور گلشهر اجرا شده است و در ظرف مدت سه سال آینده تالاب شور گلشهر با یک پوشش گیاهی مناسب به صورت کامل احیاء می‌شود و اگر تالاب شور گلشهر احیاء نمی‌شد امروز با وجود اینکه شهرستان در مرکزی‌ترین نقطه کشور قرار دارد،  دچار ریزگردها بودیم که با همکاری مسئولان دستگاه‌های اجرایی این کار تحقق پیدا کرد و به ثمر خواهد نشست.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: به منظور ایجاد اشتغال به عنوان یکی از مطالبات جوانان شهر گلشهر، در جلسه‌ای که با مدیر عامل شهرک‌های صنعتی کشور داشتم مصوبه ایجاد این شهرک صنعتی به تصویب رسیده است.

وی تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، سرمایه گذار برای ایجاد شهرک صنعتی جذب شده است و تنها مشکل ما در راستای فعالیت و سرمایه گذاری زمین برای احداث است که به این منظور با حضور مدیر کل محیط زیست استان و مدیر کل منابع طبیعی استان برای واگذاری زمین در یک مکان مناسب در شهر گلشهر جلسه‌ای در شهرستان برگزار می‌شود.

احداث  پالایشگاه «جی تی ال» اشتغال زایی فراوانی را برای منطقه به همراه دارد

وی با اشاره به احداث پالایشگاه «جی تی ال» در  گلشهر بیان داشت: احداث این پالایشگاه یک طرح غیرآلاینده زیست محیطی است که می‌تواند اشتغال زایی فراوانی را برای منطقه به همراه داشته باشد.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی افزود: دو مجوز برای برای احداث یک شرکت صنعتی در گلپایگان وابسته به یک گروه صنعتی بزرگ کشور که بزرگترین سرمایه‌گذار در حوزه پالایشگاهی و پتروشیمی کشور است از وزارت نفت گرفته شد، اما طرح پالایشگاه هایدروکراکینگ به دلیل این که آلایندگی داشت در کنار پالایشگاه اراک و پالایشگاه «جی تی ال» در شهر گلشهر احداث می‌شود.

عضو فراکسیون امید گفت: احداث پالایشگاه«جی تی ال» به عنوان  نخستین پروژه غیر آلاینده در منطقه خاورمیانه گلشهر گلپایگان به زودی با حضور مهندس زنگنه وزیر نفت کلنگ زنی می‌شود و به این منظور تصمیم گیری برای واگذاری زمین طی جلسه‌ ای با مدیران کل محیط زیست، منابع طبیعی، مسؤولان شهرستان و سرمایه‌گذار طرح، امروز انجام می‌شود،

پالایشگاه‌های کشور باید به سمت گاز  سوز شدن برود

عضو کمیسیون انرژی مجلس تأکید کرد: پالایشگاه‌های کشور باید به سمت گاز سوز شدن برود تا ضمن کاهش آلایندگی بتوانیم نیاز فرآورده‌های نفتی را در کشور تولید کنیم.

برداشت ۳۰۰  کیلو زعفران در  گلپایگان

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی در بخشی دیگر از  صحبتهای خود با اشاره به اینکه با تغییر الگوی کشت امسال بالغ بر ۳۰۰ کیلو زعفران در شهرستان برداشت شد، افزود: باید هر سال ۲۰ هکتار به ظرفیت کشت زعفران و گل‌محمدی افزوده شود و در این راستا لازم است زمینهای زراعی به سیستم آبیاری نوین تجهیز شود چنانکه طی سال گذشته برای اجرای طرح آبیاری نوین در شهرستان بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال به صورت بلاعوض پرداخت شده است.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*