سه شنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۸

نخستین بخش علوم اعصاب بالینی کشور افتتاح شد

روتیتر : فعالیت نخستین بخش علوم اعصاب بالینی در کشور روز دوشنبه طی مراسمی در بیمارستان امام رضا(ع) مشهد آغاز شد.

به گزارش روتیتر : عضو هیات علمی گروه مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این مراسم گفت: بخش علوم اعصاب بالینی مشهد که نخستین تجربه در کشور است ۱۶ بخش بستری، ۹ تخت آی.سی.ی. و دو اتاق عمل دارد.
دکتر علی شعیبی افزود: دپارتمان علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد در راستای تحقق اهداف ماموریت ویژه کلان منطقه ۹ مبنی بر توسعه و تعالی علوم اعصاب پارسال در دانشکده پزشکی راه اندازی شد و افتتاح بخش علوم اعصاب ادامه این اقدام در حوزه بالینی و ارائه خدمات به بیماران است.
وی ارائه خدمات درمانی به بیماران مبتلا به صرع و تشنج را یکی از اولویتهای بخش علوم اعصاب بالینی عنوان و بیان کرد: بر اساس آمارها اکنون یک تا پنج درصد جامعه مبتلا به صرع هستند که ۳۰ درصد این افراد به درمان مقاوم می شوند و زمانی که بیمار به داروی اولیه مقاوم شد نیاز به خدمات پیشرفته تشخیصی و سپس درمانی شامل جراحی و دارودرمانی دارد.
یافته های ‘علوم اعصاب بالینی’ در درمان و یا بهبود بیماریهای دستگاه عصبی همچون انواع سکته های مغزی، صرع، پارکینسون، آلزایمر و اختلالات خواب بکار گرفته می شود.
شمار اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ۹۶۰ نفر در مقاطع مختلف استادی، دانشیاری، استادیار و مربی است. ۱۶ درصد از این تعداد در مقام استادی و ۳۷ درصد در مقام دانشیاری فعالیت دارند. تعداد دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز ۹ هزار و ۵۲۱ نفر در ۱۵۳ رشته تحصیلی مقاطع کاردانی تا فوق تخصصی است. ۳۱ درصد این جمعیت دانشجویی در مقاطع تحصیلات تکمیلی آموزش می بینند. دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در دانشکده های پرستاری و مامایی، پزشکی، بهداشت، پیراپزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و طب سنتی تحصیل می کنند.
دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزون بر ۲۰ هزار پرسنل بهداشتی و درمانی دارد. همچنین این دانشگاه ۱۵ شبکه بهداشت و درمان، هفت دانشکده، ۴۶ مرکز تحقیقاتی و ۲۳ بیمارستان را زیر پوشش دارد.
دانشگاه علوم پزشکی مشهد خدمات رسانی به چهار میلیون و ۹۰۰ هزار نفر را در استان شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی بر عهده دارد. بقیه جمعیت این استان زیر پوشش خدمات پنج دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، گناباد، سبزوار، نیشابور و تربت جام هستند.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*