یکشنبه, ۱۷ آذر , ۱۳۹۸

شهروندان معاینه فنی خودروها را به زمان اوج سفرها موکول نکنند

روتیتر:سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج از فعالیت چهار مرکز معاینه فنی خودرو در این کلانشهر خبر داد.

به گزارش روتیتر ،محمدرضا احمدی نژاد در بازدید میدانی از مرکز معاینه فنی قائم دژ واقع در جاده محمدشهر ابتدای خیابان شهرک مهندس زراعی، اظهار کرد: از مجموع ۱۷ مرکز معاینه فنی موجود در استان البرز، ۴ مرکز  در کلانشهر کرج واقع شده است.

وی با بیان اینکه تمامی مراکز مذکور متصل به سامانه ملی معاینه فنی( سیمفا) بوده و کلیه نتایج آزمون‌های خودرو بدون دخالت اپراتور، مستقیما در این سامانه ثبت و مورد تحلیل قرار می گیرد، افزود: تمامی دستگاه های مراکز معاینه فنی نیز در بازه زمانی ۶ ماه و یک ساله توسط شرکت های ذیصلاح مورد بازرسی و کالیبراسیون قرار می گیرند.

احمدی نژاد با اشاره به طولانی بودن مدت زمان انتظار معاینه فنی خودرو گفت: قطعی سامانه سیمفا که به صورت ملی بوده و از اختیارات مراکز خارج است، مهمترین دلیل طولانی شدن صف انتظار برای معاینه فنی به شمار می رود.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج گفت: به منظور تسهیل در ارائه خدمات به متقاضیان پیشنهاد می شود شهروندان مراجعه خود به مراکز معاینه فنی را به زمان های اوج سفرها موکول نکنند.

این مسئول در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اهمیت معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز، گفت: تمامی خودروهای دوگانه سوزی که عمر مخازن آن ها ۷۲ ماه یا بیشتر است باید نسبت به آزمایش هیدوراستاتیک مخازن اقدام کنند.

وی ادامه داد: ستاد معاینه فنی متشکل از پلیس راهور، اداره کل محیط زیست و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج به صورت مستمر از مراکز معاینه فنی بازدید می کنند.

احمدی نژاد در پایان تاکید کرد: شهروندان کرجی می توانند انتقادات، پیشنهادات و شکایت خود از مراکز معاینه فنی را به اداره معاینه فنی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج واقع در ۴۵ متری گلشهر ابتدای بلوار هوشیار اعلام کنند.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*