سه شنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۸

شهرک حمل و نقل تهران به بهره برداری رسید

روتیتر:مرحله نخست شهرک حمل و نقل تهران واقع در جنوب شهرری روز پنجشنبه با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و مسئولان محلی به بهره برداری رسید.

به گزارش روتیتر:  شهرک حمل و نقل عمومی تهران از سال ۱۳۶۹ مجوز تاسیس دریافت کرده بود و در زمینی به مساحت ۳۰۰ هکتار با ۷۵ هکتار فضای سبز، مجتمع‌های رفاهی، فرهنگی، مراکز ورزشی، هتل، مهمانسرا، تعمیرگاه و محل‌های پارک طولانی‌مدت در فازهای شهرک حمل و نقل دیده شده است تا خانواده راننده‌ها هم امکان استفاده از تسهیلات این شهرک را داشته باشند.
بر اساس برنامه ریزی ها، این شهرک با ۳۲۰ شرکت حمل و نقل راه‌ اندازی می ‌شود که اکنون در مرحله نخست ۷۰ شرکت در شهرک حمل و نقل حضور خواهند داشت.
‌شهرک حمل و نقل تهران تاکنون با سرمایه گذاری ۳ هزار میلیارد ریال ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
ساماندهی موسسات و شرکت های حمل و نقل تهران، ایجاد ارتباط نزدیک بین رانندگان و موسسات حمل و نقل، کاهش آلودگی ناشی از عبور وسایل نقلیه در تهران، تسهیل و تسریع در امر جابه جایی، جلوگیری از ذخیره محموله های کارخانه ها و کاهش هزینه های انبارداری و نرخ خدمات حمل و نقل کالا از مزایای راه اندازی این شهرک حمل و نقل است.
با تکمیل شهرک حمل و نقل، به تدریج پایانه‌های بار و گاراژها از تهران خارج می‌شوند و امکان تبدیل فضای آنها به مراکز فرهنگی، تفریحی و گردشگری وجود دارد.
وزیر راه و شهرسازی همچنین در آیینی پروژه تکمیل تقاطع غیر همسطح شهرک حمل و نقل را نیز افتتاح کرد.
عملیات اجرایی این طرح نیز با ۸۰ میلیارد ریال اعتبار از سال ۱۳۹۶ آغاز شد و اکنون به بهره برداری رسید.
این تقاطع چهار کیلومتر طول و ۱۲ متر عرض دارد.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*