سه شنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۸

توجه به طرح هاى فرهنگى و مشارکت شهروندى اولویت برنامه هاى سازمان آرامستان ها

روتیتر:نایب رییس شورای اسلامی شهر کرج به همراه رییس کمیسیون فرهنگی از گلزار شهدای بهشت سکینه(س) و روند طرح های در حال اجرا سازمان آرامستان ها بازدید کردند.

به گزارش  روتیتر، طى این بازدید، منصور وحیدی و اکبر سلیم نژاد از روند اجرایى ستاد نذر فرهنگى در خصوص طرح جمع آورى متکدیان و ساماندهى مشاغل مزاحم با رویکرد آموزشى، فرهنگى پیشنهاداتى را مطرح و بر لزوم قرائت صحیح قرآن با برگزاری کلاس هاى آموزشى، نحوه صحیح برخورد با زائرین اهل قبور و جمع آورى سوابق، صدور کارت شناسایی و متحدالشکل شدن لباس فعالین در این مشاغل ساماندهى شده، تاکید کردند.
نایب رییس شوراى اسلامى شهر تعامل سازمان مدیریت آرامستان ها با انجمن هاى مردم نهاد و جذب مشارکت شهروندى را مطلوب ارزیابى کرده و اجرایی شدن این گونه طرح ها را امری مهم در راستای تکریم ارباب رجوع و همچنین اشتغال زایی و حل معضل مشاغل مزاحم در گلزار شهداى بهشت سکینه بر شمرد.

منصور وحیدی با اعلام اهمیت این اقدام در راستای تکریم ارباب رجوع و مراعات حال بستگان متوفی افزود: تجدید نظر در جابجایی مرکز پزشکی قانونی کار ارزشمندی بود.

به گفته وی؛ کار احداث این مرکز بسیار خوب پیش رفته و امیدواریم بزودى شاهد بهره برداری از این ساختمان در سازمان مدیریت آرامستان ها باشیم.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج نیز اظهار کرد: در صورت جابجایی خدمات پزشکی قانونی به ساختمان مرکزى آن در باغستان، با توجه به بعد مسافت و شرایط روحی، مشکلاتی برای بستگان متوفی ایجاد می شد.

اکبر سلیم نژاد ادامه داد: خوشبختانه با موافقت مدیرکل پزشکى قانونى استان و اقدام رییس سازمان آرامستان ها جهت احداث ساختمانى مناسب، در این تصمیم تجدید نظر شد.

اعضاى شوراى اسلامى شهر سپس از ساختمان در حال احداث پزشکی قانونی بازدید کردند و دقایقى با نماینده مستقر این مرکز در گلزار شهدای بهشت سکینه به بحث و گفت وگو پرداختند، دکتر فرهودى نماینده این مرکز پس از توضیحاتى از روند خدمات به مراجعین از اقدام سازمان آرامستان ها و حمایت هاى شوراى اسلامى شهر و شهردار کرج در خصوص احداث ساختمان جدید برای این مجموعه قدردانی کرد.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*