سه شنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۸

حضرت زینب(س) قهرمان زنان تاریخ اسلام است

روتیتر:فرمانده حوزه هشت حضرت سید الشهدا (ع) شهرداری کرج گفت: بعد از فاطمه زهرا (س)، زینب(س) قهرمان زنان تاریخ اسلام و تشیع است.

 

به گزارش روتیتر ، سرهنگ غلام قربانی در آیین جشن میلاد حضرت زینب (س) که با حضور پرشور بانوان شاغل در شهرداری در باشگاه میلاد برگزار شد، اظهار کرد: این بانوی بزرگوار با ایمان عمیق و عقیده ای استوار نقش بسزایی در مسیر دین داشته است، بانوی بزرگی که حماسه سازی های شجاعانه، نطق های عارفانه و پیام رسانی های مبلغانه اش، ایشان را به قهرمان کربلا بدل کرد.

وی تصریح کرد: حضرت زینب کبری (س) قهرمان قیام عاشوراست و در زمره اسرای کربلا نقش بسیار مهمی در تبیین قیام عاشورا و افشای چهره ظلم و جنایات حاکمان جور و یزدیان ایفا کرد.

فرمانده حوزه هشت حضرت سید الشهدا (ع) شهرداری کرج افزود: عقل و صبر حضرت زینب (س) بود که موجب زنده نگه ‌داشتن و عزت‌مند شدن حادثه کربلا شد 

بانوان با تاسی و الگوبرداری از حضرت زینب مروج فرهنگ ایران اسلامی باشند

در این مراسم مرضیه نیک منش فرمانده پایگاه بسیج خواهران شهرداری کرج نیز ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زینب (س) در خصوص الگو برداری از اسوه های الهی در خصوص شکل گیری شخصیت بانوان، گفت: زنان و دختران برومند ایران اسلامی با تاسی و الگوبرداری از این اسوه های الهی، مروج فرهنگ ایران اسلامی باشند.

مرضیه نیک منش با بیان اینکه حضرت زینب (س) الگوی حیات اجتماعی زنان است، یادآور شد: با مطالعه و شناسایی مقاطع مختلف زندگی و انتخاب برخی خصوصیات حضرت زینب (س) متناسب با نیازهای تولید شده می توان در جامعه فعلی راه را برای ارایه الگوی متناسب با نیازهای جامعه هموار ساخت.

وی خاطرنشان کرد: حضرت زینب (س) بهترین الگوی مشارکت سیاسی و اجتماعی است به همین دلیل یکی از شاخص ها و الگوهای اخلاقی و عملی کاملی است که دین برای پیروان خود معرفی می کند زیرا او با همه مصیبت ها توانسته نمادی از زندگی یک دیندار باشد.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*