جمعه, ۹ خرداد , ۱۳۹۹

«شهاب سنگ‌ها» در موزه خلیج فارس به نمایش گذاشته شد

روتیتر: «گنجینه سنگ» که در مجموعه هنری و موزه خلیج فارس به نمایش درآمده مجموعه‌ای از سنگ‌های قیمتی، نیمه قیمتی و شهاب‌سنگ است.

به گزارش روتیتر به نقل از روابط عمومی مجموعه هنری و موزه خلیج فارس، نمایشگاه «گنجینه سنگ» شامل مجموعه سنگ‌های برادران اردانی و آثار حجمی شایا شهرستانی از روز پنجشنبه ۲۰ دی‌ماه در مجموعه هنری و موزه خلیج فارس کیش افتتاح شده و آماده بازدید علاقه‌مندان است.

تعداد سنگ‌های ارائه شده در مجموعه محمدعلی اردانی و محمدرضا اردانی ۹۶ نوع سنگ در ۴ گروه قیمتی، نیمه قیمتی، شهاب و مشکوک به قیمتی و مجموعه آثار حجمی شایا شهرستانی نیز شامل ۵ قطعه است.

منصور آزادکام، مدیر و هنرگردان مجموعه هنری و موزه خلیج فارس کیش درباره این نمایشگاه گفت: در بهار ۹۷ و زمانی که برای کاری در یزد بودم، در بخشی از مجموعه کارخانه جنوب، موزه خودروهای تاریخی و دست‌ساز یزد را دیدم که به همت برادران اردانی سازمان یافته بود. در صحبت‌هایی که با این دو مجموعه‌دار داشتم متوجه شدم دو کلکسیون دیگر شامل سنگ و رادیو و گرامافون هم دارند که در رایزنی‌هایی مقدمات برپایی این نمایشگاه را فراهم کردیم.

بیشتر بخوانید

موزه عروسک‌های آیینی و نمایشی خراسان رضوی راه‌اندازی می‌شود

موزه زنده زیارت در مشهدمقدس به بهره‌برداری رسید

مدال‌های مرحوم عباسپور به موزه آستان قدس رضوی اهدا شد

مدیر و هنرگردان مجموعه هنری و موزه خلیج فارس کیش یکی از محورهای این نمایشگاه را نمایش المانی به‌عنوان سنگ با بیانی ساده و در قالبی نو و پرهیز از رفتن به سمت نگاهی صرفا علمی و معدنی و زمین شناسانه خواند و گفت: هم‌چنین برخورداری از نگاهی هنرمندانه به طبیعت و تبلور آن در اندیشه‌های هنرمندان مورد تاکید بود. در همین راستا از شایا شهرستانی هنرمند نقاش و مجسمه‌ساز با سابقه‌ای که صاحب سبک و سیاق کاملا شخصی و نگاهی کاملا آوانگارد بوده و با موضوع سنگ چالش‌های بزرگی داشته دعوت کردیم.

وی یادآور شد: نتیجه چالش‌های این هنرمند مجموعه‌ای پنج قطعه‌ای با مصالح فایبرگلاس است که در نوع خود بی‌نظیر یا کم‌نظیر به شمار می‌رود. جالب‌تر آن که دریافتم پدر این هنرمند از فعالان و مهندسان معدن بوده و سنگ یکی از مولفه‌ها و دل‌مشغولی‌های او از دوران کودکی بوده است.

گروه تولید هنرهای تجسمی «فرا» وابسته به مشاور معماری طرح فضا از سال ۱۳۹۰ با بهره‌مندی از هنر صدها هنرمند از سراسر کشور تشکیل شد. گروه فرا در طول این سال‌ها ده‌ها نمایشگاه اختصاصی، گروهی و بین‌المللی داشته است که نمایشگاه «گنجینه سنگ» جدیدترین آنهاست.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*