دوشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۷

کشیش زن مسیحی: زینب(س) نماد ایستادگی در برابر ظلم و بیداد شد

روتیتر : کشیش زن مسیحی حضرت زینب(س) را نماد ایستادگی در برابر ظلم معرفی می‌کند.

به گزارش روتیتر :تاریخ بشریت افرادی را به خود دیده است که نه تنها در زمان خود بلکه در تمام زمان‌ها و مکان‌ها انقلابی را در رفتارها و اندیشه‌های مردم به سوی ارزش‌های انسانی و معارف وحیانی ایجاد کرده‌اند؛ این افراد با دارا بودن ویژگی‌های برتر انسانی، توانستند در تمام ابعاد وجودی به گونه‌ای رشد یابند که برترین انسان‌ها در حسرت آن به سر می‌برند. حضرت زینب(س) نمونه‌ای از این افراد برجسته دوران است. اگر قصد داشته باشیم شخصیت ایشان را سوای از منظر دینی، از زاویه نگاه یک زن موفق تاریخ مورد ارزیابی قرار دهیم، باز می‌بینیم از نمونه‌های موفق و انگشت‌شمار تاریخ محسوب می‌شوند.

بیشتر بخوانید
ماجرای مسلمان‌شدن بانوی اسکاتلندی/زینب ثانی: هرکجا می‌روم از اربعین می‌گویم

صبر، شجاعت، ظلم‌ستیزی، برجستگی‌های علمی همراه با فصاحت کلامی و نیز تقید به ارزش‌های اخلاقی و عبادی از این بانوی بزرگوار اسلام چهره‌ای ساخت که نه تنها مورد توجه مسلمانان بلکه مورد توجه تمام آزادگان و حق‌طلبان عالم قرار گرفت.

در این راستا اخیراً بانی ایونز هیل، روحانی زن مسیحی در وصف مقاومت حضرت زینب(س) به سخنان جالب توجهی اشاره کرده است. وی در بخشی از صحبت‌های خود می‌گوید: «این جابجایی از شهری به شهر دیگر راهی شد برای اینکه زینب(س) در برابر ظلم و ستم مقاومت کند و زینب نماد ایستادگی در برابر ظلم و بیداد شد.»

بیشتر بخوانید
مبلغ هلندی: آرزویم ساخت مدرسه‌ای برای شیعیان هلند است/ راهپیمایی اربعین معجزه است

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*