دوشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۷

لایحه تهاتر شرکت سابیر با بدهکاران شهرداری کرج مصوب نشد

روتیتر: لایحه تهاتر پیمانکار خط ۲ قطار شهری (شرکت سابیر) با بدهکاران شهرداری کرج در صد و بیست و پنجمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر مطرح شد و در ادامه مخالفت کمیسیون برنامه و بودجه با آن، در جلسه رسمی نیز سرنوشتی مشابه داشت و با مخالفت نمایندگان مردم مواجه گردید.
به گزارش روتیتر : متن این لایحه بدین شرح است؛ «به موجب این لایحه به شهرداری کرج اجازه داده می شود تا به منظور مرتفع شدن مشکلات مالی پروژه ریلی خط ۲ قطار شهری و تسریع در مدت زمان نقدشوندگی مبلغ تهاترهایی که قرار است با پیمانکار انجام شود و تسویه طلب پیمانکار (شرکت سابیر) بابت مطالبات صورت وضعیت های آتی تا سقف مبلغ ۵۰ میلیارد تومان شهرداری کرج نسبت به تهاتر بدهی املاک بدهکار به شهرداری به عنوان پرداخت صورت وضعیت های آتی تا ۶ ماه از هر پرداخت علی الحساب و قطعی شدن آن در قبال اخذ ضمانت نامه بانکی معتبر به شرکت سابیر اقدام نماید.»   فرج اله ایلیات رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج تصویب این لایحه را موجب گرفتاری و سردرگمی مضاعف شهروندان دانست. عباس زارع رئیس شورا نیز با بیان اینکه این لایحه به معنای پیش پرداخت به پیمانکار است و در جهت تقویت یا تضعیف پروژه قطار شهری نیست، گفت: پیمانکار قطار شهری با پیشبرد فیزیکی پروژه نسبت به ارائه اسناد و صورت وضعیت اقدام نماید و پس از قطعی شدن بدهکاری ریالی شهرداری به شرکت سابیر، اقدامات لازم برای پرداخت و تسویه به عمل آید. این لایحه از منظر حقوقی نیز دارای اشکالاتی است و به بهانه طولانی شدن پروسه تائید صورت وضعیت و پرداخت مالی به پیمانکار، نباید زیر بار چنین روش هایی رفت!   پیشنهاد احد رسولی برای تامین هزینه های خط ۲ قطار شهری کرج
  احد رسولی رئیس کمیسیون معماری، شهرسازی و بافت های فرسوده شورای اسلامی شهر کرج نیز عنوان کرد: این لایحه از شفافیت لازم برخوردار نیست و توضیحات قانع کننده برای آن ارائه نشده است. در کلانشهر مشهد و به جهت تامین بخشی از هزینه های مترو مبلغی به عوارض پرداختی توسط سازندگان افزوده شده و تا سقف ۵۰ الی ۸۰ میلیارد تومان نیز عایدی داشته است و برغم ارائه مستندات و اسناد لازم به شهرداری اما متاسفانه برای ارسال لایحه به شورای اسلامی شهر تعلل می شود.    مهدی حاجی قاسمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر کرج نیز با اشاره به تذکرات قبلی خود در خصوص پروژه های قطار شهری و بزرگراه شمالی، اذعان داشت: امید است شهردار محترم نسبت به تهیه گزارشی در خصوص میزان پیشرفت فیزیکی پروژه های فوق الذکر در طول دوره کنونی، صورت وضعیت های مصوب و مبالغ پرداخت شده به پیمانکاران و موانع اجرایی کار اقدام کرده و آن را به شورای اسلامی شهر ارائه نماید.    وی افزود: روایتی حکایت از پیشرفت یک درصدی پروژه مترو در ۱۶ ماه اخیر دارد و اکنون گزارش آقایان عدد ۵ درصد را نشان می دهد که مبهم است. به بهانه تسریع در روند اجرایی پروژه مترو نباید بی قانونی را باب کرد و بی شک شورای اسلامی شهر کرج که داعیه دار شعار شفافیت و قانونمداری است به این حوزه ورود نمی کند. یادآور می شود نمایندگان مردم با این لایحه مخالفت کردند. 

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*