یکشنبه, ۲۷ مرداد , ۱۳۹۸

هنوز خبری از افتتاح فاز دوم بزرگ‌ترین شهربازی شمال غرب ایران نیست

روتیتر: فاز نخست شهربازی مدرن ارومیه نهم اردیبهشت‌ماه سال ۹۷ افتتاح شد اما وعده افتتاح کامل این پروژه از سالی به سال دیگر موکول می‌شود و هنوز خبری از افتتاح فاز دوم بزرگ‌ترین شهربازی شمال غرب کشور نیست.

به گزارش روتیتر: در سه چهار سال اخیر با فعال شدن ستاد احیا دریاچه ارومیه و تثبیت این پارک ملی به‌آرامی کار سرمایه‌گذاری در دهکده ساحلی چی چست نیز آغاز شده است تا آنجا که شهرداری ارومیه تصمیم گرفت مدرن‌ترین شهربازی شمال غرب کشور را تحت نام “اروم لند” در همین دهکده و درست در جوار دریاچه احداث کند.

بهره‌برداری از شهربازی مدرن ارومیه و با توجه به سرمایه گذاری چشمگیری که برای افتتاح این پروژه در نظر گرفته‌شده عاملی برای پیشرفت و توسعه منطقه است.

پروژه 16 هکتاری چی چست که با سرمایه‌گذاری به ارزش 60 میلیارد تومان در حال ساخت و بهره‌برداری است و امکاناتی همچون هتل 4 ستاره، رستوران، زمین‌های فوتبال، والیبال، والیبال ساحلی، آمفی‌تئاتر، باغ گل‌ها، آبشار سه بعدی وموزیکال، کافی‌شاپ، کارتینگ، زمین تیراندازی و باند هواپیمای موتوری، قلعه چوبی و درنهایت شهربازی مدرن دارد.

بزرگ‌ترین شهربازی خاورمیانه در منطقه ساحلی چی چست که طرح آن از پارک دیزی لند پاریس گرفته‌شده و باهدف فراهم کردن فضای مناسب برای اوقات فراغت و ایجاد تفریح سالم و مقرون‌به‌صرفه برای ساکنان و گردشگران شروعبه‌کار کرده اما متأسفانه اکنون روند اجرایی آن به‌کندی صورت می‌گیرد.

شهربازی مدرن ارومیه یکی از بزرگ‌ترین شهربازی‌های شمال غرب کشور است که فاز نخست آن نهم اردیبهشت‌ماه سال 97 افتتاح شد و اما وعده افتتاح کامل این پروژه از سالی به سال دیگر موکول می‌شود.

شهربازی مدرن ارومیه زمینه جذب گردشگر را فرآهم می‌کند

به گفته رییس کمیسیون عمران، برنامه‌ریزی و حمل‌ونقل شهری شورای شهر ارومیه استفاده از جاذبه‌های دریاچه ارومیه پس از احیا برای توسعه گردشگری و اختصاص محیط و فضای زیاد برای شهربازی از دلایل اصلی احداث شهربازی در خارج از شهر و احداث آن در منطقه چی چست است.

عادل فتاحی می‌گوید: با توجه به اینکه در این شهر شهربازی مدرنی برای تفریح مردم وجود نداشت، برای ایجاد شورونشاط اجتماعی و جذب گردشگر به منطقه، این شهربازی راه‌اندازی می‌شود.

 عضو شورای اسلامی شهر ارومیه با تشریح این ضرورت که امروزه ساکنان شهرها برای ابراز شادمانی یا پر کردن اوقات فراغت فقط به دنبال شهربازی‌های متوسط نیستند بیان می‌کند: وقتی به‌سوی کلان‌شهر شدن پیش می‌رویم و ادعای کلان‌شهر بودن راداریم حتماً باید موضوع شهربازی مدرن هم مطرح باشد و شهرداری ارومیه در دهکده ساحلی چی چست به دنبال راه‌اندازی یک شهربازی کاملاً مدرن است.

حسین پناهی بابیان اینکه نمی‌توانیم قشر جوان جامعه را نادیده بگیریم چون هم نیاز به هیجان و هم نیاز نشاط و شادابی دارند، می‌گوید: شهربازی مدرن چی چست ارومیه می‌تواند هیجان و نشاط قشر جوان جامعه را فراهم کند و جوانان می‌توانند بخشی از اوقات فراغت خود را در محیطی سالم بگذرانند.

خلف وعده مسئولان در افتتاح شهربازی مدرن ارومیه

شهردار ارومیه هجدهم بهمن‌ماه 96 در جمع خبرنگاران از افتتاح شهربازی مدرن ارومیه در محل دهکده تفریحی و گردشگری «چی چست» این شهر خبر داده بود و گفته بود: تمام اقدامات نصب وسایل بازی این شهربازی به‌پایان رسیده و امید است در اوایل فروردین سال 96 به بهره‌برداری برسد.

محمد حضرت پور این را هم افزوده بود که ایجاد مراکز خرید و اقامت از دیگر اقداماتی است که برای توسعه این شهربازی انجام می‌شود تا تمام امکانات رفاهی و اسکان مسافران و شهروندان فراهم باشد.

اوایل سال 96 وقتی بازهم امکان افتتاح این شهربازی فراهم نشد بازهم شهردار وعده جدیدی داد و گفت: به دلیل مشکلات مالی افتتاح این شهربازی مدرن با تأخیر انجام می‌گیرد ولی نیمه دوم شهریورماه به‌احتمال‌زیاد این شهربازی افتتاح می‌شود.

بیشتر بخوانید

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه با اشاره به زمان افتتاح شهربازی مدرن ارومیه می‌گوید: طبق قولی که داده‌ایم پروژه را تحویل مردم ارومیه خواهیم داد و در عید نوروز 97 قول افتتاح این پروژه به ما داده‌شده و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

حسین بخشایشی تأکید می‌کند: مسافران نوروزی سال 97 از این پروژه استفاده خواهند کرد و این قول توسط شهردار ارومیه، سازنده و رهبر پروژه داده‌شده است.

نه تنها فروردین و شهریور  96 بلکه فروردین 97 هم به اتمام رسیده و با شروع سال۹۸ هیچ خبری از افتتاح آن از سوی مسئولان به گوش نمی‌رسد.

نبود روشنایی لازم در جاده چی چست، باریک بودن راه منتهی به ورودی شهربازی مدرن ارومیه، دریافت ورودی از شهروندان تنها برای استفاده از فضای سبز این منطقه ازجمله مشکلاتی است که امروزه از سوی شهروندان به گوش می‌رسد.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*