سه شنبه, ۲۹ مرداد , ۱۳۹۸

دیده‌بان حقوق بشر: عربستان و کشورهای دیگر باید از ایران الگو بگیرند

روتیتر : سازمان دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد که عربستان و سایر کشورهای خاورمیانه باید در زمینه اعطای تابعیت به افرادی که مادر ایرانی دارند از این کشور الگوبرداری کنند.

به گزارش روتیتر به نقل از خبرگزاری رویترز، ساره لیا واتسون مدیر اجرایی بخش خاورمیانه و شمال آفریقا در سازمان دیده بان حقوق بشر از عربستان و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس خواست تا در رابطه با اعطای تابعیت به افرادی که مادر ایرانی دارند، از ایران الگو بگیرند.

خانم واتسون در کامنت خود در سایت شبکه اجتماعی تویتر اعلام کرد که این خبر مهمی است که ایران به زنان اجازه می دهد تا برای فرزندان غیر ایرانی خود تابعیت بگیرند، امیدوارم که سایر کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا نیز تصمیم مشابه مجلس ایران بگیرند.

بیشتر بخوانید

سازمان دیده بان حقوق بشر پیش از این با اشاره به این که مقامات سعودی تحت نظر محمد بن سلمان به کمپین مدافع حقوق زنان در عربستان حمله کردند، رژیم سعودی را به عنوان بدترین کشور جهان در زمینه حقوق بشر معرفی کرده بود.

سازمان حقوق بشر اعلام کرد که رژیم سعودی با زنان به عنوان دختران نوجوان همیشگی رفتار می‌کند و در ادامه تاکید کرد که این رژیم هنوز مهم‌ترین مانع برای رسیدن زنان به حقوقشان در عربستان است.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*