پنج شنبه, ۱۹ تیر , ۱۳۹۹

هیچ انسانی نباید از رفتن به نمازخانه و عبادتگاه بترسد

روتیتر: کاردینال راینهارد مارکس گفت: در یک جامعه باز هیچ انسانی نباید از رفتن به نمازخانه و عبادتگاه بترسد.

به گزارش روتیتر کاردینال راینهارد مارکس، رئیس کنونی شورای اسقف‌های آلمان در پیامی که به مناسبت فرا رسیدن ماه رمضان برای مسلمانان فرستاده، حمله به مساجد را محکوم کرده است. به گفته او، در یک جامعه باز هیچ انسانی نباید از رفتن به نمازخانه و عبادتگاه بترسد. در این پیام آمده است:

خداوند، خالق و حافظ این جهان است، او در ماه روزه‌داری همراه شماست و به دعای شما گوش می‌دهد.روزه‌داری سنتی است که در مسیحیت نیز وجود دارد و به تشخیص مسائل مهم و فراهم کردن فضایی جدید برای نزدیکی به خدا کمک می‌کند. ما مسئول طبیعت، محیط زیست و همنوعان خود هستیم و باید این کار را به خوبی انجام دهیم. مهاجمان در حملات اخیر قصد داشتند تا تعداد زیادی از افراد را از بین ببرند و خسارت زیادی به اماکن مذهبی وارد کنند.

چنین جنایاتی شرم‌آور است و نباید به هیچ‌وجه بی‌اهمیت جلوه داده شود. عاملان باید تحت پیگرد قانونی قرار بگیرند و با ثابت شدن گناهشان، در دادگاه به شدت مجازات شوند. وظیفه اعضای جامعه است که با هرگونه نفرت‌پراکنی مقابله کنند و برای همکاری صلح‌آمیز و ایجاد اعتماد در جامعه، به ویژه در میان پیروان ادیان تلاش کنند. چرا که بدون آشتی و مصالحه میان پیروان ادیان و فرهنگ‌های مختلف، هیچگونه صلحی در جامعه برقرار نخواهد شد.

اهمیت احترام گذاشتن را به جوانان خود بیاموزیم و ارزش‌های جامعه را به آنها انتقال دهیم، چرا که این جوانان باید برای مدت طولانی در جامعه‌ای که ما ایجاد کرده‌ایم، در کنار یکدیگر زندگی کنند.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*