پنج شنبه, ۱۹ تیر , ۱۳۹۹

دغدغه‌های جوان‌ترین عضو کاروان منچستر/حریفان را دست‌کم نگرفتم

روتیتر: – دختر نقره‌ای تکواندوی جهان خوشحال است که در آوردگاه منچستر توانسته دل مردم ایران را خوشحال کند.

به گزارش روتیتر: مهلا مؤمن زاده دختر شایسته تکواندو البرز در وزن منفی ۴۶ رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ منچستر کولاک کرد و توانست پس از کیمیا علیزاده دومین مدال رقابت‌های جهانی را در بخش بانوان کسب کند تا نامش برای همیشه در تاریخ تکواندو بانوان جاودانه بماند.

مهلای هفده‌ساله تکواندوی ایران در حالی پا به این رقابت‌ها گذاشت که جوان‌ترین عضو کاروان اعزامی به منچستر بود. وی پس از چهار ماه اردوی مستمر باانگیزه فراوان راهی انگلیس شد.

گفتگوی خبرنگار مهر با مهلا دختر البرزی تکواندوی ایران را در ادامه می‌خوانید.

وی با ابراز خشنودی از کسب مدال نقره رقابت‌های جهانی، گفت: خوشحالم که توانستم دل مردم سرزمینم را شاد کنم و دعای خیر همه ایرانیان برای کسب این مدال را همراه داشتم.

دختر نقره‌ای جهان ادامه داد: از سن شش‌سالگی تکواندو را زیر نظر استاد مرحومم صبا معصومی شروع کردم و امروز پس از گذشت یازده سال خوشحالم که توانستم آرزوی دیرینه استادم که ایستادن بر روی سکوی قهرمانی جهان بود را جامه عمل بپوشانم.

وی اضافه کرد: هرچند در این راه سختی‌های فراوانی کشیدم اما حمایت‌های بی‌دریغ مسئولان فدراسیون، کادر فنی، مسئولین ارشد و اداره کل ورزش و جوانان استان البرز، مسئولان هیئت تکواندو استان، مربی کنونی‌ام خانم مظلومی و خانواده‌ام به‌عنوان بزرگ‌ترین حامی باعث شد تا امروز موفق به کسب این نتیجه شوم.

مؤمن زاده ابراز امیدواری کرد که در سال‌های آتی نیز مدال‌های خوش‌رنگ‌تری کسب کند و با اشاره به حضور پرقدرت مدعیان در رقابت‌های جهانی منچستر، گفت: برای رسیدن به این مدال شش رقابت سنگین را پشت سر گذاشتم و در اولین حضورم در آوردگاه جهانی حریفانی از کشورهای قزاقستان، انگلیس، روسیه، کرواسی، چین و کره (قهرمان سال گذشته این رقابت‌ها) را پیش رو داشتم که همه حریفانم دارای تجربه بودند به همین دلیل هیچ‌یک از حریفان را دست‌کم نگرفتم.

نابغه تکواندو ایران در آوردگاه منچستر، افزود: به‌پاس اعتماد کادر فنی به من در این برهه تا زمان برگزاری رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ تمام توان و قدرت خود را برای کسب سهمیه این رویداد بزرگ به کار می‌بندم و به امید کسب مدال المپیک جسورانه خواهم جنگید.

وی اضافه کرد: قبل از اعزام به منچستر کنار مزار شهیدی که در خانه تکواندو آرمیده بود جمع شدیم، از حضور این شهید گمنام انرژی گرفتم تا من نیز برای کشورم بجنگم و عهد کردم در صورت کسب مدال آن را به دایی شهیدم تقدیم کنم.

گفتنی است؛ مهلا مؤمن زاده پیش‌ازاین نیز دو مدال طلا در رقابت‌های جهانی نونهالان، یک مدال طلا رقابت‌های آسیایی نونهالان، یک مدال نقره رقابت‌های آسیایی نوجوانان و دو مدال طلا از تورنمنت‌های بین‌المللی را در آرشیو افتخارات خود دارد.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*