جمعه, ۱۳ تیر , ۱۳۹۹

پروسه رسیدگی به پرونده های توافقات حوزه شهرسازی نیازمند بازنگری است

روتیتر: رییس کمیسیون معماری، شهرسازی و بافت‌های فرسوده شورای شهر کرج گفت: اینکه در معاونت شهرسازی مناطق شهرداری کرج افرادی با تحصیلات نهضت سواد آموزی تا کارشناسی ارشد جوشکاری و شیمی با عنوان مامور بازدید فعالیت می کنند، قابل قبول نیست.
به گزارش روتیتر : احد رسولی در بازدید از اداره نظارت بر تدوین ضوابط و اجرای مقررات شهرسازی معاونت شهرسازی و معماری با اشاره به رتبه آخر شهرداری کرج به جهت رعایت استانداردها و ضوابط شهرسازی در بین کلانشهرهای کشور اظهار کرد: گرچه روند تدوین و ابلاغ آیین نامه و بخشنامه ها به خوبی اجرایی می شود اما باید پذیرفت که در بخش اجرا ضعف مفرطی وجود دارد. معاونت شهرسازی قلب و روح شهرداری است و می تواند نقاط ضعف را به قوت و تهدیدها را به فرصت ها تبدیل کند.

وی خاطر نشان کرد: اینکه در معاونت شهرسازی مناطق شهرداری کرج افرادی با تحصیلات نهضت سواد آموزی تا کارشناسی ارشد جوشکاری و شیمی با عنوان “مامور بازدید” فعالیت می کنند، قابل قبول نیست. در حالی که با توسعه اتوماسیون و حذف گردش فیزیکی پرونده ها، عملا حجم مراجعات کاهش یافته اما شاهدیم که شاغلین حوزه شهرسازی در برخی مناطق به ۳۵ نفر هم می رسد و این مغایر با سیاست های چابک سازی سیستم است.

عضو شورای شهر کرج در ادامه افزود: طبق آمارها افزون بر ۸۰ درصد از فراوانی عملکرد معاونت شهرسازی چه در ستاد مرکز و چه در مناطق ۱۰ گانه مرتبط با پاسخگویی به استعلام بانک‌ها، دفاتر اسناد رسمی و صدور پایان‌کار است که طی این پروسه در گذشته به زمان یک هفته ای یا بیشتر نیاز داشت اما اکنون این قبیل خدمات با توسعه اتوماسیون و میزخدمت به کمتر از یک ساعت کاهش یافته و محصول آن صرفه جویی در هزینه ها و زمان شهروندان است. موضوع دیگری که در این بازدید سه ساعته خودنمایی کرد، پروسه ۴ الی ۶ ماهه رسیدگی به پرونده های توافقات حوزه شهرسازی است که این بروکراسی موجب رنجش و آزار مالکین می شود و باید در عرصه اقدام و عمل به سمت حذف موازی کاری ها و عملکرد جزیره ای حرکت کرد.
رسولی ابراز امیدواری کرد؛ که با افزایش تفویض اختیار به مدیران مناطق این چالش مرتفع شود و در مجموع نظام درآمدزایی در مدیریت شهری کرج از تکیه به دیوار سست شهرفروشی و تراکم فروشی رهایی یابد.

رییس کمیسیون معماری، شهرسازی و بافت‌های فرسوده شهری شورای شهر کرج در پایان از بیات و همکاران تلاشگر و زحمتکش ایشان که اقدامات بسیار خوبی که برای حذف گردش فیزیکی پرونده ها، کاهش مراجعات حضوری شهروندان و توسعه خدمات الکترونیک و تعامل با دیگر نهادها صورت دادند، صمیمانه قدردانی کرد.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*