دوشنبه, ۱۶ تیر , ۱۳۹۹

دشت «گل سفید» و آبشار «حاجی آباد» ملارد گردشگران را فرا می خواند

روتیتر: دشت «گل سفید» و آبشار «حاجی آباد» ملارد در غرب پایتخت در حالی می تواند، محیطی زیبا و دلنشین برای گردشگران باشد، که بسیاری از مردم از وجود این جاذبه ها بی اطلاع هستند.

به گزارش روتیتر: ملارد شهرستانی زیبا در ۵۰ کیلومتری غرب تهران و در مرز این استان با استان البرز است، که از زیبایی‌های طبیعی بهره فراوانی دارد.

دهستان «اخترآباد» از توابع ملارد، که پیش از این بخشی از نگرانی‌های موجود برای تبدیل شدن به کانون ریزگردها شده بود، حالا و با بارش باران‌های اخیر جان تازه ای گرفته و این بارش‌ها سبب زیباتر شدن طبیعت استان تهران شده‌اند. شهرستان زیبای ملارد نیز از این قاعده مستثنی نیست و از آبشار «حاجی آباد» گرفته تا دشت «گل سفید» در دهستان اخترآباد از این سبزی و طراوت بی بهره نماندند.

دشت‌های سرسبز، روستاهای زیبا و طبیعت بکر دهستان اخترآباد چشم انداز بسیار مناسبی دارد و دشت زیبای گل‌های سفید خودرو در این دهستان نیز دیدنی است.

فرماندار ملارد در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: دشت «گل سفید» از روستای «محمود آباد» تا روستای «اخترآباد» در غربی‌ترین نقطه استان تهران ادامه دارد، که هر ساله سبب جذب توریست به این منطقه می‌شود و مردم از جاذبه‌های گردشگری این منطقه لذت می‌برند.

حسین توکلی کجانی افزود: دشت گل سفید و سفیدی چشم نواز پهنه وسیعی از گل‌ها در ملارد جز با سفر به این منطقه و مشاهده این زیبایی‌ها قابل وصف نیست.

در لابلای کوه‌های صخره‌ای ملارد و در روستای «حاجی آباد سُفلی» نیز آبشار «حاجی آباد» قرار دارد، که به مقصدی بسیار زیبا برای گردشگران تبدیل شده است.

زیبایی‌های بکر پنهان از چشم گردشگران

یکی از گردشگران آبشار حاجی آباد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه بار اول است، که به این مکان گردشگری سفر می‌کند، افزود: فکر نمی‌کردم، ملارد چنین مکان زیبایی برای گردشگری داشته باشد، اما واقعاً باید گفت، بسیار زیبا است.

وی افزود: با توجه به بارندگی‌های اخیر آب زیادی در این آبشار و رودخانه متصل به آن در جریان است.

فرماندار ملارد نیز در این رابطه به خبرنگار مهر گفت: دهستان اخترآباد در پی بارش‌های اخیر بسیار سبز و زیبا شده است و از مردم عزیز استان تهران و البرز می‌خواهم از این طراوت و محیط سرسبز استفاده کنند.

توکلی کجانی اضافه کرد: فرمانداری ملارد و مدیران این شهرستان نیز تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی دل پسند و مناسب برای گردشگران به کار بسته‌اند و می‌بایست در جهت معرفی این مراکز زیبا به علاقه مندان و گردشگران اقدامات گسترده‌تری صورت بگیرد.

به گفته مسئولین ملارد، آب چشمه‌های حاجی آباد برای پرورش ماهی استفاده می‌شود و ظرفیت مناسبی در بخش کشاورزی در این شهرستان ایجاد کرده است، اما نباید از گردشگری در این منطقه نیز غافل ماند.

معرفی جاذبه‌های گردشگری اخترآباد می‌تواند سبب رونق اقتصادی این دهستان شود

یک کارشناس آموزشی و گردشگری که معتقد است، جاذبه‌های گردشگری ملارد، آن طور که شایسته است، معرفی نشده به خبرنگار مهر گفت: متاسفانه شاهد غفلت مداومی در خصوص شناساندن جاذبه‌های بکر و طبیعی گردشگری ملارد هستیم.

سمانه شمس افزود: این غفلت در حالی است، که می‌توان با معرفی این مناطق و جذب گردشگر شاهد توسعه و رونق اقتصادی در دهستان اخترآباد بود.

وی گفت: اخترآباد علاوه بر این جاذبه‌های طبیعی بیش از ۳۰ رشته قنات و نیز ۲۰ اثر فرهنگی و تاریخی دارد، که دیدن این جاذبه‌ها و ظرفیت‌ها در کنار یکدیگر می‌تواند یک بسته مناسب پیشنهادی برای حضور گردشگران باشد.

دیدن این مناظر زیبا و بکر و طبیعی آن هم در نزدیکی پایتخت، خالی از لطف نیست و گردشگران می‌توانند، برای تجربه کردن سفری ارزان و گذراندن یک روز شاد و مهیج به دهستان اخترآباد ملارد سفر کنند.

به نظر می‌رسد، نیاز است مسئولین بیش از پیش در جهت معرفی جاذبه‌های گردشگری ملارد، به ویژه دهستان زیبای اخترآباد کوشیده و با ایجاد زیرساخت‌های لازم و جذب گردشگر کمک شایانی به اقتصاد این دهستان و نیز ارتقا گردشگری طبیعی در استان تهران کنند.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*