جمعه, ۱۳ تیر , ۱۳۹۹

رفع موانع مسافربری شدن فرودگاه پیام در دستور کار است

روتیتر: استاندار البرز با اشاره به اینکه فرودگاه پیام ظرفیت بسیار خوبی برای استان است، گفت: درصدد رفع موانع مسافربری شدن فرودگاه پیام هستیم.

به گزارش روتیتر عزیز الله شهبازی عصر سه‌شنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه سند توسعه ملی البرز با بهره‌مندی از کارشناسان متخصص و صاحب‌نظر تهیه و تدوین‌شده است، اظهار کرد: این سند چراغ راه آینده البرز است که ریل‌گذاری دقیقی در مسیر رشد و توسعه استان صورت گرفته است.

وی بابیان اینکه البرز ظرفیت‌های بزرگی در حوزه‌های مختلف دارد، افزود: نیروی انسانی غنی و باسواد، ظرفیت‌های کم‌نظیر طبیعی در حوزه گردشگری، بیش از ۱۰ شهرک صنعتی دولتی و خصوصی و استانی مولد در کشور ازجمله ظرفیت‌های البرز محسوب می‌شود.

استاندار البرز با تأکید بر اینکه البرز در حوزه‌های خدمات، تولید، فناوری‌های نوین، صنعت، کشاورزی در کشور حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد، اضافه کرد: بر این اساس طی دیداری که هفته پیش با همراهی مجمع نمایندگان مردم البرز در مجلس شورای اسلامی با معاون محترم رئیس‌جمهور صورت گرفت، ضمن تشریح فرصت‌ها، مطالبات و نیازهای استان، از وی درخواست شد که برای بازدید از روند پیشرفت پروژه‌های مهم و شرکت در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان حضور یابند.

شهبازی بابیان این مطلب که دولت تدبیر و امید با اهتمام ویژه‌ای از سال ۹۲ نسبت به تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام اقدام کرده است، گفت: در این راستا پروژه آزادراه تهران – شمال که سال‌های بسیاری به‌کندی پیش می‌رفت اکنون با اتخاذ تدابیری ویژه ظرف چند ماه آینده مراسم بهره‌برداری از منطقه یک این پروژه را خواهیم داشت.

رشد سریع مهاجرت در البرز

وی با اشاره به اینکه امروز اعتبار بسیار خوبی برای تکمیل منطقه یک پروژه آزادراه تهران – شمال اختصاص یافت، بیان کرد: همچنین مقرر شد که دولت تسهیل گری لازم را برای اتمام پروژه ادامه آزادراه همت در البرز داشته باشد.

استاندار البرز با اشاره به اینکه فرودگاه پیام ظرفیت بسیار خوبی برای البرز است، ادامه داد: سال گذشته دولت اعتبار خوبی برای مسافربری شدن این فرودگاه اختصاص داد ولی موانعی سر راه وجود دارد که درصدد رفع آن هستیم.

شهبازی با اشاره به رشد سریع مهاجرت در البرز افزود: البرز ظرفیت‌های بسیاری دارد ولی با توجه به اینکه زیرساخت‌های قابل قبولی از ابتدای استان شدن نداشته، اکنون نیازمند توجه ویژه‌ای برای ارتقا امکانات برای پذیرایی از جمعیت مهاجرانی که در این استان پویا و برخوردار مستقر می‌شوند، است.

وی بابیان اینکه در حوزه ساختاری و جذب منابع انسانی با مشکلاتی مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: البرز اکنون در مسیر رشد و توسعه قرارگرفته که با توجه ویژه ملی این روند تسریع می‌شود.

پیشرفت فیزیکی مجموعه ورزشگاه شش‌هزارنفری انقلاب کرج ۹۰ درصد است استاندار گفت: مجموعه ورزشگاه شش‌هزارنفری انقلاب کرج نیز در دولت تدبیر و امید موردتوجه خاصی قرارگرفته و اکنون حدود ۹۰ درصد پیشرفت داشته که اگر در حوزه تأمین منابع عنایتی ویژه صورت گیرد، به‌زودی تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

شهبازی افزود: امید است در اصلاح بودجه ۹۸ و ۹۹ برای ارتقا زیرساخت‌های البرز با توجه به اینکه از ابتدای استان شدن با ضعف در این رابطه مواجه بوده، تدبیری اندیشیده شود.

وی ادامه داد: متوسط اعتبارات تملک دارایی در کشور ۱۱.۵۶ درصد بوده که با پیگیری‌های صورت گرفته این اعتبارات نزدیک به ۱۶ درصد رسید.

استاندار البرز بابیان اینکه امنیت و ثبات در البرز حاکم است، گفت: بر این اساس البرز با جذب ۲۰۲ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی و حدود ۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری داخلی جزو رتبه‌های برتر کشور است.

شهبازی افزود: البرز به پشتیبانی دولت و بسیج مجموعه استان به کارگاه سازندگی تبدیل‌شده است.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*