دوشنبه, ۱۶ تیر , ۱۳۹۹

حادثه‌ی امروز نفتکش‌ها در دریای عمان و ناوشکن آمریکایی+ فیلم وعکس

روتیتر: پیش از ظهر امروز دو نفتکش در دریای عمان دچار حادثه شدید شدند. خبرگزاری تسنیم ویدئوها و عکسهای اختصاصی از این حادثه مخابره کرده است.

به گزارش روتیتر: پیش از ظهر امروز دو نفتکش شامل نفتکش «Front Altair» که با پرچم جزایر مارشال متعلق به نروژ از قطر «اتانول»‌ بارگیری کرده بود و نفتکش «Kokuka Courageous» که با پرچم پاناما از «الجبیل» عربستان به‌مقصد سنگاپور، محموله «متانول» حمل می‌کرد، دچار حادثه شدند که بنا بر ادعای رسانه‌های غربی هدف حمله قرار گرفته‌اند. خبرهایی هم از شعله‌ور شدن دو کشتی و غرق شدن یکی از آنها منتشر شده است.

این در حالی است که رسانه‌ها از قول وزیر تجارت ژاپن اعلام کردند که به دو کشتی باری مرتبط با ژاپن که نخست وزیر آن در ایران به‌سر می‌برد و صبح روز حادثه با رهبر معظم انقلاب دیدار کرده است در نزدیکی تنگه هرمز حمله شده است.

بیشتر بخوانید

خبرگزاری تسنیم عکسها و فیلمهایی از این حادثه به دست آورده است که در ذیل قابل مشاهده هستند. این تصاویر از بالگرد نیروی دریایی ارتش که به محل حادثه اعزام شده بود گرفته شده و در اختیار خبرنگار خبرگزاری تسنیم قرار گرفته است.

نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی نیز امروز با استفاده از تجهیزات گشت و شناسایی هوایی، موقعیت شناورهای حادثه‌دیده را دریافته و تیم‌های امداد هوایی و دریایی را به محل حادثه اعزام کرده بود.

بیشتر بخوانید


در نزدیکی محل این حادثه ناوشکن آمریکایی(DDG96) USS Bainbridge نیز دیده می‌شود که تصاویر آن ضبط شده است.

فیلمی از یکی از نفتکش‌ها که در حال سوختن است و امدادرسانی آن در جریان است

تصویری از سوختن یکی از نفتکش‌ها و تلاش برای اطفای حریق

ژ

تصویری از یدک‌کش اماراتی که از بندر فجیره عازم محل حادثه شده است.

حضور  ناوشکن آمریکایی در نزدیکی های محل حادثه در دریای عمان

تصویر دیگری از همان ناوشکن آمریکایی

گزارش تصویری کامل را از این لینک ببینید.

فیلمهای دیگری از این حادثه در حال بارگذاری و اضافه شدن به خبر است. لطفاً به روزرسانی کنید.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*