دوشنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۸

جهاد اسلامی: باید معامله قرن را به شکست بکشانیم

روتیتر: یک عضو بلندپایه جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت که معامله قرن باید به شکست کشانده شود.

به گزارش روتیتر به نقل از فلسطین الیوم، “جمیل علیان” از اعضای بلندپایه جنبش جهاد اسلامی فلسطین بر ضرورت به شکست کشاندن معامله قرن و مقابله با آن با تمام شیوه‌ها و راه‌های ممکن تاکید کرد.

وی بر اهمیت ادامه راهپیمایی‌های بازگشت تاکید کرد و گفت معامله قرن روندی فراگیر و پیچیده است که همه ابزارهای نظامی، اقتصادی، سیاسی و فکری در آن به خدمت گرفته شده است.

بیشتر بخوانید

وی تاکید کرد معامله قرن ایده دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا نیست بلکه این طرح قبل از طرح شعار هرج و مرج خلاق و حمله به عراق آماده شد و از طریق فروپاشی کشورهای محوری جهان عرب و فتنه انگیزی و جنگ افروزی در منطقه ادامه یافت.

این عضو بلندپایه جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت تهدید، محاصره، شیطان معرفی کردن فلسطینیان و نیروهای مقاومت در منطقه و توسعه شهرک‌سازی در سرزمین‌های اشغالی از جمله ابزارهای آمریکا برای اجرای معامله قرن است.

طرح موسوم به «معامله قرن» که از سوی آمریکا برای پایان دادن به منازعه بین فلسطینیان و صهیونیست‌ها مطرح شده، به‌دنبال حذف همیشگی بازگشت آوارگان فلسطینی (مطابق آمار ۶ میلیون) به سرزمین خود و اسکان آن‌ها در «وطن جایگزین» است. به‌رسمیت شناختن قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی رئیس جمهوری آمریکا و انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به شهر قدس در این راستا انجام شده است.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*