یکشنبه, ۱۷ آذر , ۱۳۹۸

تقاطع غیر همسطح ماهان – باغستان سبز می شود

روتیتر: رییس سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: در راستای توسعه سرانه فضای سبز و همچنین تبلور سیما ومنظر سطح شهر، عملیات اجرایی احداث۲۳۰۰ مترمربع فضای سبز تقاطع غیر همسطح ماهان – باغستان آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج؛ با افزایش جمعیت ،توسعه شهرنشینی وگسترش معابر و خودروها یکی از مهمترین وظایف مدیریت شهری توسعه راه ها و تسهیل در عبور و مرور شهروندان می باشد .

یکی از بارزترین این مشکلات خصوصا در طی سالهای اخیر، معضلات ترافیکی ناشی از عدم پاسخگویی ظرفیت شریانهای ارتباطی قدیمی در شهرها برای این حجم روزافزون ازجمعیت و خودرو می باشد، لذا در اکثر شهرها به کارگیری تدابیری جهت بالابردن ظرفیت تردد  در محورهای موجود در دستورکارمدیران شهری قرار گرفته است.

در اطراف و محدوده این پروژه های عمرانی توجه به سیما و منظر شهری و فضای سبز یکی از ضرورت های اساسی به شمار می رود .

بر این اساس،شهرداری کرج، نیز همواره از این اصل پیروی نموده و با توجه به افزایش تقاطعات غیر همسطح ، پل ها و دیگر پروژه های عمرانی در حال احداث،گسترش فضای سبز حاشیه معابر و توجه به سیمای بصری آنها نیز به صورت همزمان در اولویت کار سازمان قرار گرفته است.

با این رویکرد رییس سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج، باحضور در محل پروژه در حال اجرای زیرگذر تقاطع غیر همسطح ماهان – باغستان از این پروژه بازدید و از نزدیک در جریان کم و کیف اجرا و روند پیشرفت فیزیکی توسعه فضای سبز آن قرار گرفت.

پیمان بضاعتی پور در حاشیه این بازدید اظهار داشت : در راستای توسعه سرانه فضای سبز و همچنین ارتقاء سطح سیما ومنظر سطح شهر، عملیات اجرایی احداث ۲۳۰۰ مترمربع فضای سبز تقاطع غیر همسطح ماهان –  باغستان از لچکی ضلع جنوب شرقی این تقاطع  کلید خورده است.

وی توضیح داد: عملیات فضای سبز این محور شامل آماده سازی بستر، خاکریزی، تسطیح و رگلاژ محوطه های فضای سبز آن می باشد و پس از زیر سازی اصولی و تامین بستر خاک مناسب و سایر ملزومات کاشت، در آیندهای نزدیک شاهد کاشت درختچه و نهال در این محدوده می باشیم .

این مسوول با اشاره به اینکه تغییر الگوی کاشت گیاهان و جایگزینی تدریجی آن ها با گیاهان با نیاز آبی کم، تاثیر بسزایی در کاهش سرانه مصرف آب در فضای سبز خواهد داشت، گفت: در پروژه های جدید این سازمان تمامی امور ستادی و عملیاتی در راستای جلوگیری از کاشت چمن وکاهش سطوح چمن کاری و جایگزینی با گیاهان پوششی، درختان و درختچه های مقاوم به کم آبی و سازگار باشرایط اقلیمی شهر کرج  صورت می گیرد .

رییس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج در پایان خاطرنشان کرد: اجرای عملیات احداث فضای سبز  پروژه تقاطع تقاطع غیر همسطح ماهان – باغستان موجب ایجاد چشم انداز زیبا و نمای سرسبز و باطراوت در پیرامون این تقاطع خواهد شد.

 

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*