یکشنبه, ۱۷ آذر , ۱۳۹۸

وضعیت فضای سبز نهادهای دولتی مطلوب نیست

روتیتر: رییس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج، وضعیت حفظ و نگهداری فضای سبز در اختیار نهادهای دولتی را نامطلوب ارزیابی کرد و در این زمینه خواستار همکاری بیشتر ارگان ها و نهادهای دولتی با این سازمان شد.به گزارش روتیتر: رییس این سازمان گفت: فضاهای سبز در سطح شهر در سه بخش وجود دارند،  که بخش عمده آن شامل بوستان ها و معابر است که به عنوان فضای سبز عمومی محسوب شده و حفظ و نگهداری از آن بر عهده شهرداری می باشد .

پیمان بضاعتی پور با اشاره به مطلوب بودن وضع نگهداری فضای سبز عمومی افزود: بخش دوم فضای سبز مربوط به اماکن  خصوصی است که اداره باغات این سازمان با رصد کامل فضای سبز شهری با هر گونه آسیب به فضای سبز وقطع و تخریب درختان مقابله می کند هر چند وقتی یک باغ و حتی یک درخت که در سطح شهر تخریب شود  با جریمه نیز نمی توان ارزش افزوده زیست محیطی گذشته را جبران کرد.

وی بخش دیگر  فضای سبز شهر را مربوط به فضاهایی دانسته که در اختیار نهادها و ارگان های  دولتی است و در این زمینه بیان داشت: متاسفانه در این بخش نگهداری مناسبی را مشاهده نمی کنیم و اصولا جهت حفظ و آبرسانی درختان در این بخش نارسایی هایی را مشاهده می کنیم.

بضاعتی پور ازکلیه نهادها  و ارگان های دولتی که در این زمینه داری مشکل هستند درخواست نمود تا برای حفظ درختان و فضای سبز مجموعه خود با این سازمان مکاتبه داشته و افزود: این سازمان با نیروی متخصص ، امکانات و تمام توان سعی در حفظ و نگهداری فضای سبز و درختان کهنسال شهر دارد.

این مقام مسوول ابراز داشت : ضرورت دارد مساله حفظ و نگهداری از فضای سبز و حفظ محیط زیست به صورت فرهنگ درآید و اهمیت جنگلکاری ها در جهت پاکیزگی هوا و سلامت جامعه تبیین و نهادینه شود.

رییس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج در پایان تاکید کرد : تبدیل یک نهال به یک درخت کهنسال گاهی نیم قرن طول می کشد و به همین جهت باید حفظ و نگهداری فضای سبز و درختان کهنسال موجود در فضای سبز نهادهای دولتی با جدیت و دغدغه  بیشتری در دستور کار مدیران استانی قرار گیرد .

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*