یکشنبه, ۱۷ آذر , ۱۳۹۸

کارکنان سازمان مدیریت آرامستان ها زیر ذره بین اعضای کمیته مشاغل سخت و زیان آور استان البرز

روتیتر: صبح امروز اعضای کمیته بدوی مشاغل سخت و زیان آور به دعوت رییس سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرج در گلزار شهدای بهشت سکینه(س) حضور یافته و از بخش های مختلف اداری و غیر اداری این سازمان بازدید کردندبه گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت آرامستانهای شهرداری کرج ، اعضای کمیته مشاغل سخت و زیان آور استان البرز که متشکل از اسماعیل خلیلی مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان البرز، ابوالحسن قورچیان معاون بیمه ای  اداره کل تامین اجتماعی استان البرز، احمد رمضانی رییس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان البرز، صفایی کارشناس معاونت بهداشتی اداره کل بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی استان البرز، زارع کارشناس طب کار سازمان تامین اجتماعی استان البرز و حسینی دبیر کمیته کارشناس اداره  بازرسی کار اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان البرز است ضمن حضور در این سازمان ، در خصوص شرایط مختلف بخش های اداری و غیر اداری با جمعی از مدیران به گفتگو نشستند .

در این نشست اسماعیل خلیلی مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان البرز ضمن تشکر از اعضا جهت حضور در این جلسه اظهار داشت : جدا از آسیب های جسمانی و محیطی که ممکن است کارکنان این سازمان با آن دائما درگیر باشند ، بحث تألمات روحی و روانی موضوعی است که جزئی انکار ناپذیر  از ماهیت این مشاغل است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : کارکنان این سازمان هر روز در فضایی حضور دارند که در دراز مدت قطعا بر کاهش انگیزه شغلی و شخصی آنها تاثیر خواهد داشت ، محیط شغلی کارکنان شاد نیست و این موضوع مستقیما بر تمامی ابعاد زندگی آنها موثر است .

حمید رضا عسگری رئیس سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرج نیز در بخشی دیگر از جلسه گفت : طی ماه های گذشته آسیب شناسی غیر رسمی در خصوص تاثیرات منفی حاصل از مشاغل موجود در سازمان بر روی کارکردهای اجتماعی و همچنین  تاثیر مستقیم آن بر زندگی شخصی کارکنان صورت گرفته است که متاسفانه نتایج، بسیار تامل بر انگیز است . بر همین اساس درخواست انجام طرح پژوهشی با هدف ارائه راهکارهای علمی و اجرایی جهت شناخت ابعاد فرسودگی شغلی و عوامل تنش زای محیطی نیز به معاونت برنامه ریزی شهرداری کرج ارائه گردیده و در دستور کار سازمان قرار دارد.

وی همچنین اشاره کرد : موضوع دیگری که بسیار مورد اهمیت است بحث آلودگی های محیطی ، بهداشت و بیماری های ناشی از آن در آرامستان ها می باشد که به دلیل ماهیت آلوده ی این فضاها، علی رغم تمهیداتی که پیش بینی و اجرا شده است کماکان در بخشی از واحدها مشکلاتی را برای کارکنان به وجود آورده است ، لذا انتظار می رود کمیته محترم به این موارد توجه ویژه نماید .

عسگری ادامه داد : بخش مهمی از سختی و زیان آوری مشاغل موجود در این سازمان که گاها بالاتر از ظرفیت طبیعی افراد است بعد روحی و روانی می باشد ، کارکنان سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرج همه روزه با اخبار و صحنه هایی مواجه هستند که شاید مردمان عادی در طول زندگی خود فقط چند بار با آن روبه رو شوند .

گفتنی است ابوالحسن قورچیان معاون بیمه ای  اداره کل تامین اجتماعی استان البرز نیز در این جلسه حضور داشت و گفت : بررسی تمامی عوامل سخت و زیان آور مشاغل موجود در سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرج از جنبه های روحی و جسمی می بایست شناسایی و مورد بررسی دقیق اعضای کمیته قرار گیرد .

گفتنی است پس از بحث و بررسی ابعاد مختلف سختی و زیان آوری مشاغل سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرج ، اعضای کمیته از سالن معراج و اداره متوفیات بازدید کردند و به گفتگو با صاحبین مشاغل این سازمان پرداختند .

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*