جمعه, ۱۶ خرداد , ۱۳۹۹

بازخوانی رخدادهای لردگان؛ از دستگیری فرزند یک ضدانقلاب تا مرده ای که زنده شد!

روتیتر: ماجرای ابتلای تعدادی از اهالی روستای چنار محمودی به ویروس «اچ آی وی» و نگرانی به‌حق مردم برای پیگیری این موضوع مورد سوءاستفاده آشوبگران قرار گرفت تا لردگان صحنه تخریب اموال عمومی باشد.

به گزارش روتیتر: حوادث روزهای اخیر در روستای چنار محمودی و لردگان از نگرانی به‌حق مردم یک روستا آغاز شد اما پس‌ازآن عده‌ای فرصت‌طلب و آشوبگر بر موج ایجادشده سوار شدند و با سوءاستفاده از فضای موجود دست به تخریب اموال عمومی زدند.

به دنبال انتشار اخباری مبنی بر ابتلای عده‌ای از ساکنان روستای چنار محمودی شهرستان لردگان به ویروس اچ آی وی، امروز برخی از اهالی روستای چنار محمودی با تجمع روبروی فرمانداری لردگان خواستار پیگیری مسئولان و مشخص شدن جوانب پرونده مبتلا شدن تعدادی از ساکنان روستای چناران محمودی به ویروس «اچ آی وی» شدند. 

تجمع‌کنندگان خواستار استعفای مقصران و موضع‌گیری صریح مسئولان شده‌اند.

اما در ادامه تعدادی از عوامل ضدانقلاب از برخی مطالبات مردم سوءاستفاده کرده و علی‌رغم توضیحات مسئولین درباره اصل ماجرا، تکذیب شایعات و انجام اقدامات برای پیگیری و حل مشکل، اقدام به ایجاد اغتشاش و تخریب اموال مردم در شهرستان لردگان کردند. 

در حاشیه تجمع امروز تعداد محدودی از افراد فرصت‌طلب سعی کردند با تعرض به فرمانداری اغتشاش ایجاد کنند که با هوشیاری مردم این مشکل برطرف شد.

به دنبال اتفاقات رخ‌داده، مردم لردگان با تجمع مقابل ساختمان نیروی انتظامی خواستار برخورد با عوامل ناآرامی‌های مشکوک در این شهر شدند.  

خبرها حاکی است افرادی که امروز در خیابان‌های لردگان دست به تخریب اموال عمومی زده و تعدادی از نیروهای نظامی و انتظامی را مجروح کرده‌اند، از شهروندان لردگانی نیستند.  نوع شعارهای ضد نظام و بی‌ارتباط با ماجرای روستای چنار محمودی، جنس اقدامات و نحوه هماهنگی این افراد مؤید بومی نبودن آن‌هاست.  

جزئیات ماجرا به روایت وزیر بهداشت

سعید نمکی امروز در حاشیه همایش روز ملی دامپزشکی اظهار داشت: متأسفانه چند روز پیش از سوی یکی از مقامات محلی به‌صورت غیرکارشناسی ادعا شد که سرنگ آلوده عامل شیوع ویروس HIV در این روستا بوده که قطعاً با مستندات بسیار دقیق و کارشناسی که داریم باید بگوییم که هرگز چنین اتفاقی رخ نداده است.

وی تصریح کرد: متأسفانه بهورز زحمت‌کش و خدوم روستای چنار محمودی مورد اتهام قرار گرفت و پاسخ ما این است که سرنگ آلوده، عامل شیوع این بیماری نیست و عوامل را شناسایی کرده‌ایم البته مردم شریف و پاکیزه آن منطقه بی‌دلیل و یا از راه‌هایی به این ویروس آلوده‌شده‌اند که هیچ گناه و تقصیری ندارند. کودکی که از مادر مبتلابه HIV متولد می‌شود، معصوم‌تر از آن است که مورد اتهام قرار گیرد و یا زنی که به شیوه‌ای آلوده‌شده باشد که شاید اطلاعی از آن نداشته باشد.

وزیر بهداشت تأکید کرد: ما و همکارانمان برای مردم شریف آن منطقه احترام ویژه‌ای قائل هستیم و به هیچ فردی در آن منطقه نباید اتهام آلودگی بی‌مورد زد و آنچه برای ما رسالت است، درمان بیماران است چون پرسنل بهداشتی و درمانی آن منطقه در ابتلای بیماران به این ویروس، هیچ نقشی نداشته‌اند اما نمی‌توانیم وقتی بیمار مبتلابه ویروس HIV به ما مراجعه کرد بگوییم ما در ایجاد این بیماری نقشی نداشته‌ایم پس در درمان و کنترل آن نقشی نداریم.

نمکی افزود: خودمان را مکلف به درمان این بیماران صرف‌نظر از هر عامل ابتلا به ویروس HIV می‌دانیم و خوشبختانه امروز داروهای درمان HIV بسیار خوب عمل می‌کنند و تمامی این بیماران را درمان می‌کنیم و آزمایشات گسترده‌ای بر روی مردم این منطقه انجام می‌دهیم و امیدواریم بتوانیم تمامی بیماران این روستا را درمان کنیم.

وی با بیان اینکه هزینه‌های درمان مبتلایان به ویروس HIV کاملاً رایگان است، گفت: کمترین هزینه‌ای را در این زمینه به مردم تحمیل نمی‌کنیم و در مورد عوامل آلودگی به این ویروس نیز بعد از بررسی دقیق کارشناسان بهداشتی، اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

 معاون استاندار چهارمحال و بختیاری: اوضاع در لردگان تحت کنترل است

جعفر مردانی معاون سیاسی امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری در واکنش به اتفاقات رخ داده طی امروز در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اوضاع در لردگان تحت کنترل است و امنیت به صورت کامل برقرار است. 

 استاندار چهارمحال و بختیاری: شرایط لردگان با هوشیاری مردم آرام شد

اقبال عباسی با بیان اینکه اهالی چنار محمودی در تظاهرات امروز شهر لردگان حضور نداشتند، افزود: متأسفانه یک خرده جریان پیچیده‌ای در دل اعتراضات مردمی به دنبال اهداف خود بوده و یکی از دستگیرشدگان فرزند یک ضدانقلاب سرشناس است. 

متأسفانه یک خرده جریان پیچیده‌ای در دل اعتراضات مردمی به دنبال اهداف خود بوده و یکی از دستگیرشدگان فرزند یک ضدانقلاب سرشناس استوی با بیان اینکه اوضاع شهر لردگان عادی است، تصریح کرد: نیروهای انتظامی و مردمی در هوشیاری کامل مراقب اوضاع هستند. 

عباسی، با بیان اینکه هم‌اینک شورای تأمین استان چهارمحال و بختیاری در فرمانداری لردگان تشکیل‌شده است، اظهار داشت: مسئولان مربوطه در حال بررسی مسائل امنیتی، اجتماعی و بهداشتی هستند. 

استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: از مردم منطقه به خاطر مخاطرات امنیتی که پیش آمد عذرخواهی می‌کنیم، بی‌شک مردم منطقه در جریان هستند که فرزندان آن‌ها شبانه‌روز در حفظ و تقویت امنیت و آسایش آن‌ها در تلاش بوده و خواهند بود. 

عباسی با تأکید بر پیگیری اخبار از رسانه‌های رسمی، در خطاب به رسانه‌ها گفت: اخبار پیرامون این موضوع در فرصت‌های مناسب در اختیار رسانه‌ها قرار داده می‌شود تا به مردم اطلاع‌رسانی شود. 

وی، همچنین از بابت زحمات و فداکاری نیروهای انتظامی، امنیتی و مردمی قدردانی کرد.

فیلم/ دم خروس آشوب سازی در لردگان و مرده‌ای که زنده شد

و اما در جریان حوادث امروز انتشار ویدیویی از یک صحنه که در آن مردی در ناآرامی‌های لردگان خودش را به مردن زده و زنده می‌شود، سوژه شبکه‌های اجتماعی استان چهارمحال بختیاری شد. 

فیلم/ درخواست مردم لردگان از فرمانده سپاه استان برای مقابله با تخریب گران

مردم لردگان ضمن استقبال از حضور فرمانده سپاه چهارمحال بختیاری علی‌محمد اکبری خواستار حل مشکلات پیش‌آمده و حمایت از مردم در برابر تخریب گران اموال عمومی شدند.

همچنین عصر امروز  فرمانده سپاه چهارمحال بختیاری در جمع اهالی روستای چنار محمودی لردگان حاضر شد و مردم این روستا نیز با شعارهای خود بر حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکید کردند. 

مردم روستای چنارمحمود در این دیدار تصریح کردند: از اینجا به همه دنیا اعلام می کنم که آشوبگران ربطی به اهالی منطقه ندارند. 

فرمانده سپاه چهار محال و بختیاری نیز در این دیدار تاکید کرد که زبان مردم و مدافع حقوق مردم در شورای تامین هستیم و تا حصول نتیجه برای حل مشکلات مردم و برخورد با مسببان شیوع بیماری در کنار مردم خواهم بود

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*