چهارشنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۹

بحث آب همچنان چالش جدی کشور است

روتیتر: معاون وزیر جهادکشاورزی در امور زراعت با تاکید بر اینکه باید توجه به مصرف و مدیریت مصرف آب در اولویت برنامه های ما باشد، گفت: بحث آب و پایین بودن بهره وری و ناپایداری بخش کشاورزی همچنان چالش جدی کشور است.

به گزارش روتیتر ، عباس کشاورز در گردهمایی کشت محصولات پاییزه استان گلستان اظهار کرد: در حد انتظار به موضوع آب نپرداختیم. این بحران با شدت و ضعف در همه جای کشور وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه هنوز فرصت داریم این چالش را مدیریت کنیم، افزود: در صورت بی توجهی به این موضوع، خشم طبیعت پرهزینه خواهد بود.

معاون وزیر جهادکشاورزی در امور زراعت در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از بزرگترین چالش های پیش روی ما ناپایداری کشاورزی است که از فرسایش خاک آغاز می شود.

کشاورز تاکید کرد: برای پایداری کشاورزی و تولیدات در این بخش باید از تمامی روش هایی که به پایداری خاک کمک می کند، بهره ببریم.

وی با بیان اینکه با تمام توان به دنبال حمایت از تولید داخلی هستیم، گفت: تلاش استان گلستان برای افزایش تولید پنبه و بازگشت به جایگاه قبلی استان در تولید این محصول با وجود طغیان آفات، جای تقدیر دارد.

مختار مهاجر، رییس سازمان جهادکشاورزی گلستان نیز در این مراسم گفت: باید کشاورزان را متقاعد کرد که استفاده از بذر خود مصرفی را به حداقل برسانند زیرا این کار کاهش تولید را به همراه دارد.

وی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه امسال سیل ویرانگر را داشتیم اما با تلاش و تکیه بر پشتکار و علم و تکنولوژی کارشناسان، توانستیم به افزایش تولید در واحد سطح دست یابیم.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*