جمعه, ۹ خرداد , ۱۳۹۹

آتش‌سوزی پالایشگاه آبادان اطفا شد

روتیتر: مسئول روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان گفت: ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه امروز آتش‌سوزی جزئی در پایپ تراک ۵۵ پالایشگاه رخ داد که با سرعت عمل واحدهای آتش‌نشانی و عملیاتی خاموش شد.

به گزارش روتیتر: ساعتی پیش دود غلیظی آسمان آبادان را فراگرفت که منشأ آن از سمت پالایشگاه آبادان بود.

زین‌العابدین موسوی درباره این دود غلیظ اظهار داشت: آتش‌سوزی در خط لوله انتقال در پالایشگاه آبادان رخ داد که مربوط به مواد قابل اشتعالی بود که طی سال‌ها زیر لوله‌های خط انتقال انباشته‌ شده بود.

وی با بیان اینکه این آتش‌سوزی ابتدا از یک حریق کوچک آغاز شد و سپس بزرگ‌تر شد، عنوان کرد: طرحی در پالایشگاه آبادان در حال انجام است که بر اساس آن مواد سوختی زیر لوله‌ها جمع‌آوری شود.

فرماندار آبادان گفت: این طرح در حال انجام بود که به‌طور اتفاقی این آتش‌سوزی به‌وجود آمد. در حال حاضر این آتش‌سوزی به‌طور کامل خاموش شده و به هیچ واحد یا مخزنی نرسیده بود.

بیشتر بخوانید

فروش فرآورده‌های ویژه در پالایشگاه کرمانشاه ۱۸ برابر افزایش یافت
خودکفایی ایران در بومی‌سازی فناوری ‌”طراحی، نصب و تولید تجهیزات پالایشگاه گاز”  علی نوربخش مسئول روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان نیز اظهار داشت: ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه امروز آتش‌سوزی جزئی در پایپ تراک ۵۵ پالایشگاه رخ داد که با سرعت عمل واحدهای آتش‌نشانی و عملیاتی در کمتر از ۵ دقیقه خاموش شد.

وی افزود: این حادثه هیچ‌گونه خسارت جانی و مالی در بر نداشته و واحد مذکور در حال حاضر در سرویس قرار دارد.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*