پنج شنبه, ۱۹ تیر , ۱۳۹۹

بهره برداری از پروژه‌های کلان شهری تنها راه جلب رضایت شهروندان نیست

روتیتر: فرهنگ ریسمان علقه و دلبستگی شهروندان به شهری است که در آن سکونت دارند.به گزارش روتیتر: رحیم خستو با تاکید بر اینکه بهره برداری از طرح‌های کوچک  عمرانی، فرهنگی و … نقش به سزایی در افزایش رضایت شهروندان از مدیریت شهری دارد، اظهار داشت: یکی از وظایف مدیریت شهری رفع تبعیض و توزیع عادلانه خدمات در مناطق مختلف شهر است که بهره برداری از طرح های کوچک به ویژه در مناطق کم برخوردار گام موثری برای تحقق این هدف به شمار می آید.

وی ادامه داد: شهروندان در خصوص امکانات و خدماتی که ارتباط مستقیمی با سطح رفاه آنان دارند، حساسیت ویژه ای به خرج می دهند و اقدامات مدیریت شهری در این حوزه را با دقت رصد می کنند.

این عضو شورا در ادامه با اشاره به اینکه باید برای ارتقای زیرساخت‌های فرهنگی شهر اقدامات بنیادی انجام داد، افزود: متاسفانه طی دهه های گذشته به حوزه فرهنگ آن طور که باید و شاید توجه نشده در صورتی که اساس توسعه هر جامعه ای فرهنگ است.

این مسئول گفت: با ارتقای سطح آموزش عمومی و اطلاع رسانی مناسب در حوزه های مختلف می توان به ارتقای سطح فرهنگ در جامعه امیدوار بود. البته بخش سخت افزاری این بحث که شامل ایجاد فضاهای فرهنگی مناسب از جمله سرای محلات، کتابخانه، فرهنگسرا، سالن تئاتر، سینما و … است نیز باید موازی با بخش نرم افزاری آن پیش برود وگرنه به اهداف پیش بینی شده در این حوزه دست نمی یابیم.

نایب رییس شورای شهر کرج خاطرنشان کرد: فرهنگ ریسمان علقه و دلبستگی شهروندان به شهری است که در آن سکونت دارند و بخش زیادی از عمر خود را در آن می گذرانند.

خستو تصریح کرد: وقتی شهروندان به شهری که در آن زندگی می کنند احساس تعلق و حس مالکیت دارند، در حفظ و نگه داشت فضاهای عمومی آن دقت می کنند و برای اداره آن در کنار مدیریت شهری گام بر میدارند.

رییس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای شهر کرج با تاکید بر ضرورت تغییر نگاه مدیران به مقوله فرهنگ توضیح داد: برای ارتقای شاخص های فرهنگی جامعه صرف تخصیص اعتبارات کلان راه به جایی نمی برد و باید در کنار تخصیص بودجه به دنبال تغییر نگرش مدیران در خصوص اهمیت حوزه فرهنگ باشیم.

عضو شورای شهر کرج گفت: هر زمان رویه ای ایجاد شود که شهروندان به این نتیجه برسند که کرجی بودن آنها را مثل اعضای یک پیکر واحد در کنار هم نگه داشته می توانیم ادعا کنیم برنامه های فرهنگی و بودجه های تخصیص یافته در این حوزه نتیجه بخش بوده است.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*