جمعه, ۹ خرداد , ۱۳۹۹

ریاض میزبان نشست شورای همکاری خلیج فارس؛ اظهارات نخست‌وزیر کویت درباره طرح صلح هرمز

روتیتر: نخست‌وزیر کویت با اعلام زمان و مکان دور بعدی نشست شورای همکاری خلیج فارس اظهاراتی درباره طرح صلح هرمز مطرح کرد.

به گزارش روتیتر به نقل از رسانه‌های کویتی، صباح الخالد الصباح نخست‌وزیر کویت امروز یکشنبه گفت که نشست سران شورای همکاری خلیج فارس دهم دسامبر آینده (۱۹ آذر) در ریاض برگزار خواهد شد.

وی افزود: با تلاش‌های امیر کویت برخی از گام‌های کوچک در روند آشتی بین کشورهای شورای همکاری خلیج فارس برداشته شد و نشست ریاض ایستگاه بسیار مهمی در این روند خواهد بود.

عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات پیش از این اعلام کرده بود که ریاض به جای ابوظبی میزبان نشست بعدی شورای همکاری خلیج فارس خواهد بود.

پنجم ژوئن ۲۰۱۷، عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر به بهانه حمایت قطر از تروریسم و مداخله در امور داخلی این کشورها، روابط خود را با دوحه قطع کردند، اتهاماتی که دوحه بارها آنها را رد کرده است. کویت از ابتدای این بحران نقش میانجی را ایفا کرده است.

صباح درباره طرح صلح هرمز که از سوی جمهوری اسلامی ایران مطرح شده است گفت: برای قبول این طرح تهران باید روابط خود با کشورها را عادی کند و موفقیت این طرح در گروی فراهم شدن شرایط مناسب است.

نخست‌وزیر کویت افزود:  اساس طرح صلح هرمز یک مسئولیت منطقه‌ای است، همچنانکه طرح‌های دیگری اعم از طرح “نگهبان” پیشنهادی آمریکا، طرح اروپا و روسیه در این باره وجود دارد.

بیشتر بخوانید

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*