جمعه, ۱۵ فروردین , ۱۳۹۹

تحقق اهداف پویش سراسری درختکاری با مشارکت همه اقشار درکرج /کاشت درخت بیاد شهید سردار قاسم سلیمانی

روتیتر: رییس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با بیان اینکه در نظر داریم امسال جشن درختکاری را باشکوه تر از سال های گذشته برگزار کنیم اظهار داشت: برنامه ریزی جهت مشارکت و حضور همه اقشار و گروههای جامعه اعم ازمدارس، دانشگاهها، ادرات نهادها،ارگان ها دولتی و غیردولتی و سازمان های مردم نهاد صورت گرفته است. 

به گزارش روتیتر: رییس این سازمان با تشریح برنامه های هفته منابع طبیعی و روز درختکاری که امسال در پویش سراسری «درخت دوستی بنشانیم » محقق خواهد شد گفت:  برای برگزاری باشکوه تر و اجرای مطلوب تر هدف های پیش بینی شده در پویش مذکور ، این سازمان مجموعه برنامه های متنوع ومتفاوتی را با درنظر گرفتن مشارکت همه اقشار و گروههای جامعه اعم ازمدارس، دانشگاهها، ادرات نهادها،ارگان ها دولتی و غیردولتی و سازمان های مردم نهاد برنامه ریزی کرده است.

پیمان بضاعتی پور با بیان اینکه در نظر داریم امسال جشن درختکاری هدفمند تر از سال های گذشته برگزار شود اظهار داشت: این برنامه ها از روز یکشنبه ۱۱ اسفند ماه در باغ سیب کرج آغاز خواهد شد و  ویژه  برنامه این روز به صورت زنده از برنامه رادیویی یکشنبه سبز  پخش خواهد شد.

وی بیان داشت : هر یک از روزهای هفته درختکاری اختصاص به یک سازمان ، صنف و گروه داشته و روز شمار این هفته نیز متناسب با جامعه هدف آن انتخاب شده است.

 این مسئول توضیح داد: به عنوان نمونه علاوه بر جشن ها و آیین اصلی روز درختکاری زینت بخش مراسم های امسال طرح غبار روبی گلزار شهدا و کاشت درخت به یاد سردار پر افتخار اسلام شهید سلیمانی می باشد که با حضور خانواده معزز شهدا و بسیجان اجرا خواهدشد .

وی با اعلام اینکه برنامه های این هفته تا ۲۲ اسفند ادامه خواهد داشت خاطر نشان کرد: دراین هفته سعی شده که از تمام توان و ظرفیت های مجموعه مدیریت شهری و این سازمان برای گسترش فضای سبز شهری  و پیرامونی در شهر کرج استفاده شود و امیدواریم با برگزاری این برنامه‌ها بتوانیم فرهنگ آشتی با طبیعت و توجه بیشتر به درختان را گسترش دهیم.

بضاعتی ضمن تاکید مجدد بر کمبود منابع آبی، لزوم کاشت درختان را درهر شرایطی یادآور شد و گفت: دراین شرایط باید به سمتی حرکت کنیم که از گونه ‌های مقاوم و با نیاز آبی کمتر در ایجاد و توسعه فضای سبز شهری استفاده کنیم و بدین منظور نهال های کاشته شده در فضای سبز شهری و پیرامونی برخودار از این ویژگی هستند .

رییس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج در پایان با بیان اینکه این سازمان امسال هم همچون سنوات گذشته برای ترویج فرهنگ درختکاری در تمامی مناطق دهگانه نهال رایگان توزیع می‌کند گفت:  بیش از ۳۰ نقطه در سطح شهر برای توزیع نهال مشخص شده که بیشتراین مکان ها در  میادین اصلی و پارک ها و مراکز پرتردد شهر هستندکه محل های دقیق آن متعاقباً اعلام خواهد شد.


loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*