جمعه, ۱۵ فروردین , ۱۳۹۹

گران‌فروشی ماسک و ژل‌ ضدعفونی در البرز/ تعزیرات اولتیماتوم داد

روتیتر: مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز گفت: متأسفانه امروز شاهد بازار آشفته و تشکیل پرونده‌های متعدد به لحاظ گران‌فروشی ماسک و اقلام بهداشتی در استان بودیم.

به گزارش روتیتر: علی اکبر مختاری ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: متأسفانه با آشفته بازار عرضه ماسک و ژل های ضدعفونی مواجه هستیم.

وی بر لزوم برنامه ریزی مشخص و تعیین اولویت‌ها از سوی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی استان تاکید کرد و گفت: استان البرز قطب تولید لوازم آرایشی و بهداشتی است نباید شاهد کمبودی در خصوص ژل های ضدعفونی باشیم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز افزود: با پیگیری‌های معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان به زودی جبران کمبودهای این بخش در دستور کار قرار خواهد گرفت.

مختاری اضافه کرد: امیدواریم با خرید تولیدات ماسک و اقلام ضدعفونی کشور توسط هیئت امنای ارزی وزارت بهداشت و عرضه آن بر اساس پروتکلی که ابلاغ خواهد شد، نابسامانی این بخش مرتفع شود.

وی با اشاره به نارضایتی‌های پیش آمده، تاکید کرد: گشت‌های تعزیرات به صورت هدفمند و بر اساس شکایات مردمی ساماندهی شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز گفت: گشت‌های تعزیرات به صورت مشترک با کارشناسان غذا و دارو به منظور بررسی عملکرد داروخانه‌ها، مراکز درمانی که اقدام به فروش ماسک می‌کنند، انجام می‌شود.

مختاری افزود: امروز متأسفانه شاهد بازار آشفته و تشکیل پرونده‌های متعدد در این بخش به لحاظ گران‌فروشی بودیم که مطمئناً برخوردهای سخت در انتظار افرادی است که چه به صورت خرده فروشی و یا شرکتی از سلامتی مردم سو استفاده کرده اند.

وی اضافه کرد: واحدهای توزیعی مکلف به رعایت نرخ مصوب هستند و مشاهده تلف از سوی آنها غیر قابل پذیرش است و عواقب سختی در انتظارشان خواهد بود.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*