جمعه, ۱۵ فروردین , ۱۳۹۹

باد و گردوخاک با سرعت ۸۵ کیلومتر بر ساعت زاهدان را فرا می گیرد

روتیتر: مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از چهارشنبه وزش باد و گردوخاک در زاهدان و سایر مناطق مرکزی و با شدت کمتر در جنوب شرق استان آغاز می شود.

به گزارش روتیتر به نقل از روابط عمومی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان، محسن حیدری با اشاره به صدور اطلاعیه جوی شماره ۵۳ این اداره کل اظهار داشت: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های جوی از روز چهارشنبه وزش باد شدید در زاهدان و نواحی مرکزی استان آغاز می‌شود که پیامد آن خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت و افزایش موقتی دمای هواست.

وی ادامه داد: با توجه به سرعت باد و محدوده وزش آن پیش بینی می‌شود کاهش دید افقی در محورهای مواصلاتی «زاهدان-نهبندان»، «زاهدان-بم» و «ایرانشهر-بم» قابل توجه باشد و تردد در برخی نقاط با اختلال همراه شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: توصیه می‌شود در زمان غبار آلود شدن هوا از تردد غیر ضروری در فضای باز خودداری و در رفت و آمدهای جاده‌ای نیز احتیاط شود.

حیدری افزود: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی این شرایط روز سه شنبه در مناطق غربی استان رخ می‌دهد و مانند زاهدان و نواحی مرکزی تا پنج شنبه ادامه دارد.

وی به نوسانات دمایی سیستان و بلوچستان در شبانه روز گذشته اشاره کرد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته خاش با دمای ۶.۸ درجه سلسیوس خنک‌ترین شهر و راسک با دمای ۲۹.۳ درجه سلسیوس گرم‌ترین شهر استان شدند.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*