یکشنبه, ۱۸ خرداد , ۱۳۹۹

حضور کم‌رنگ زباله‌گردها در کرج/جمع‌آوری ۱۵۰۰ چرخ دستی

روتیتر: رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج با اشاره به حضور کم‌رنگ زباله‌گردها در کرج از جمع‌آوری هزار و ۵۰۰ چرخ دستی خبر داد.

به گزارش روتیتر: احمد خیری با اشاره به شیوع کرونا و اقداماتی که برای جلوگیری از حضور زباله گردها در سطح شهر کرج انجام شده، اظهار کرد: متأسفانه علیرغم کنترل‌های اعمال شده هنوز در سطح خیابان‌های شهر با پدیده زباله گردی مواجهه هستیم و این مباحث را با دادستان نیز در ستاد مقابله با کرونا مطرح کرده‌ایم.

وی گفت: هزار و ۵۰۰ چرخ دستی زباله گردها در اسفندماه سال گذشته از سطح خیابان‌های کرج جمع آوری شد اما متأسفانه هنوز شاهد حضور زباله گردها هستیم، برای برخورد با این موارد حکم قضائی نیز دریافت شده است و به نیروی انتظامی نیز مأموریت داده شده تا مانع از فعالیت آنها شوند.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج گفت: گشت‌های ویژه در سطح مناطق ده‌گانه اقدامات لازم برای جمع آوری چرخ دستی زباله گردها و یا جلوگیری از فعالیت کولی‌ها و زباله‌برها از شهر را انجام می‌دهند.

خیری بیان کرد: خوشبختانه حضور زباله گردهایی که با چرخ دستی در شهر فعالیت می‌کنند نسبت به گذشته خیلی کمرنگ شده است و از طرفی شهرداری از ظرفیت قانونی برای جمع آوری آنها برخوردار است.

وی ادامه داد: اما برخورد با دیگر زباله گردها از جمله آنهایی که گونی به دوش در سطح خیابان‌های شهر پرسه می‌زنند از حوزه اختیارات مدیریت شهری خارج است و در این زمینه باید دستگاه قضائی ورود کند و یا اینکه نیروی انتظامی می‌تواند به استناد ماده ۶۸۸ قانون مدنی به مسئله برخورد با افرادی ورد کنند که ممکن است با زباله گردی سلامت مردم جامعه را در معرض خطر قرار دهند.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج در پایان عنوان کرد: در رابطه با خطرآفرینی زباله گردها برای جامعه آن هم در شرایط کنونی که درگیر مقابله با کرونا هستیم، هشدارهای لازم را داده و از طرفی سعی کرده‌ایم تا محیط را برای فعالیت این افراد ناامن کنیم تا نتوانند در شهر به این اقدامات خود ادامه دهند.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*