چهارشنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۰

موضع مراجع تقلید علیه عادی‌سازی و تحریم روابط با رژیم صهیونیستی

روتیتر: مراجع عظام تقلید استفتاء حجت‌الاسلام والمسلمین شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در موضوع عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی را پاسخ دادند.

به گزارش روتیتر: دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی طی استفتایی از مراجع عظام تقلید خواستار بیان حکم شرعی عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی شد.

در این نامه که برای تعدادی از مراجع عظام تقلید و علمای اعلام ارسال شده است، ضمن اشاره به اینکه «این ارتباط علاوه بر مشروعیت بخشی به رژیم منحوس و نامشروع صهیونیستی موجب تجویز سلب حقوق مسلم فلسطینیان، زیر پا نهادن آرمان‌های نظام اسلامی و قدس شریف، تضعیف امت واحد اسلامی و ایجاد شقاق و در نهایت همراهی با دشمنان خداوند متعال و پیامبر اعظم (ص) است»، در خصوص عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی از محضر مراجع معظم استفتاء شده است.

آیات عظام مکارم شیرازی، نوری همدانی و علوی گرگانی در پاسخ‌های جداگانه به این استفتاء، این کار را خیانت به قرآن و امت اسلامی دانسته و خواستار تحریم روابط و ممانعت امت اسلامی از اینگونه اقدامات شدند.

لازم به ذکر است، تعداد دیگری از مراجع عظام و علماء همچون حضرات آیات گرامی، محفوظی، مبشر کاشانی و امین خراسانی نیز پاسخ‌های مشابهی را در این موضوع صادر کرده‌اند.

کد خبر

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*