پنج شنبه, ۱۴ اسفند , ۱۳۹۹

دو عربستانی عیاد الکسار و محمود الفوز موسس اسنپ در ایران هستند

روتیتر : هلدینگ گروه اینترنتی ایران (IIG) از بزرگ‌ترین گروه‌های سرمایه‌گذاری تجارت الکترونیک است که در سال ۹۳ فعالیت خود را آغاز کرد. این مجموعه کار خود را در حوزه سرمایه گذاری را با تاکسی آنلاین «اسنپ» آغاز کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر : یکی از موارد پر حاشیه در مورد گروه اینترنتی ایران، سهامداران این مجموعه بوده است.

راکت اینترنت(Rocket Internet) یک شرکت چند ملیتی در برلین آلمان است که استارتاپ های مختلفی را در چند کشور جهان دارد. مدیران اصلی راکت دو فرد از عربستان سعودی به نام های عیاد الکثار و محمود الفوز هستند. حدود ۳۰ درصد از سهام گروه اینترنتی ایران دراختیار این سهامداران آلمانی- عربستانی است.

مجموع سرمایه گذاری دو شرکت MTN و ایرانسل در گروه اینترنت ایران حدود ۶۰ درصد است که ۴۹ درصد مربوط به MTN و ۱۱ درصد مربوط به ایرانسل می باشد.

۱۰ درصد از سهام گروه اینترنتی ایران در اختیار فروشگاه های زنجیره ای هایپر‌استار است. سرمایه گذار اصلی این مجموعه یک تاجر از امارات متحده عربی به نام ماجد الفطیم است که در زمینه سرمایه‌گذاری، هتل‌داری، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و …  فعالیت دارد.

در سال ۲۰۲۰ شاهد بزرگترین نشت های اطلاعاتی در جهان بودیم حالا این سوال مطرح میشود با گسترش روز افزون هلدینگ گروه اینترنتی ایران و ثبت و ذخیره سازی اطلاعات کاربران ایرانی نشت اطلاعاتی این هلدینگ چه تبعاتی می تواند داشته باشد؟

https://s17.picofile.com/file/8422009450/A00ECBE2_8E45_4220_B0AD_6F1647AF2D2D.jpeg

منبع:
http://rasta360.ir/analytics/گروه-اینترنتی-ایران/ Snapp.ir

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*