سه شنبه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۰

آمریکا حق حرف‌زدن درباره آزادی‌های مدنی برای سایر کشورها را ندارد

روتیتر: سخنگوی وزارت خارجه روسیه با تأکید بر نقض حقوق شهروندان آمریکایی توسط واشنگتن، گفت: واشنگتن حق حرف زدن درباره آزادی‌های مدنی برای سایر کشورها را ندارد.

به گزارش روتیتر به نقل از تاس، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز جمعه با تأکید بر نقض حقوق شهروندان آمریکایی توسط واشنگتن اعلام کرد: آمریکا حق حرف زدن درباره آزادی‌های مدنی برای سایر کشورها را از دست داده است.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این باره گفت: همه اینها در کشوری اتفاق افتاده است که عادت دارد خودش را به عنوان فانوس دموکراسی در جهان معرفی کند و از همه می‌خواهد که در برابر آنچه که اعتراضات مسالمت‌آمیز می‌خواند، رویکرد انسان دوستانه داشته باشند.

«ماریا زاخارووا» در ادامه اضافه کرد: این فانوس دموکراسی نیست؛ بلکه لنگر دموکراسی است. دولت جدید آمریکا باید در درجه اول به شهروندان خود توجه کند و از رویکرد دوگانه در خانه و نصیحت‌های حقوق بشری در دیگر کشورها در خارج دست بردارد. در شرایط کنونی آمریکا دارای وجهه اخلاقی برای سخنرانی‌های بی‌پایان خود علیه دیگران در زمینه آزادی و حقوق بشر نیست.

وی تصریح کرد: آمریکا به معترضان و مشارکت کنندگان در حمله ششم ژانویه به ساختمان کنگره این کشور برچسب تروریست‌های داخلی زده است.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*