چهارشنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۰

تصویب بودجه شهرداری کرج با محوریت ۸ چشم‌انداز

روتیتر: رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج گفت: بودجه ۱۴۰۰ شهرداری کرج با محوریت هشت چشم انداز راهبردی تصویب شد.

به گزارش روتیتر: عباس زارع اظهار کرد: بودجه ۱۴۰۰ شهرداری کرج به رقم ۴ هزار و ۴۴۱ میلیارد تومان با محوریت هشت چشم انداز راهبردی مصوب گردید که البته روند بررسی لایحه در چندین جلسه صبح و عصر کمیسیون تلفیق و با مشورت کارشناسان انجام شد.

وی اظهار داشت: امروز چشم اندازهایی که به واسطه آن قابلیت‌های شهر کرج شناسایی شده به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر رسید و مطابق آن بودجه شهرداری تنظیم شده است.

رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج در توضیح نحوه اجرا شدن این ۸ چشم انداز افزود: به واسطه قابلیت‌های موجود در شهر در هر حوزه‌ای هر یک از ساختارهای عملکردی مانند فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، مالی، کالبدی، حمل و نقل و ترافیک و خدمات شهری دارای مضامین تدوین شده‌ای خواهد بود که به واسطه آن راهبردها و سیاست‌هایی اجرایی تدوین می‌شود.

زارع تصریح کرد: در دویست و سی و هفتمین جلسه رسمی شورای شهر کرج لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری به میزان هزار و ۷۵۲ میلیارد تومان برای هزینه‌های جاری شهر و دو هزار و ۶۸۹ میلیارد و ۱۳۵ میلیون تومان نیز جهت هزینه‌های عمرانی با رأی اکثریت اعضا مصوب و پس از تائید هیئت تطبیق مصوبات فرمانداری به شهرداری ابلاغ خواهد شد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج افزود: در سال ۱۴۰۰، ۳۹ درصد منابع و اعتبارات صرف هزینه‌های جاری و ۶۱ درصد نیز صرف پروژه‌های توسعه و عمرانی شهرداری خواهد شد و از سر جمع ۴ هزار و ۴۴۱ میلیارد تومان، ۹۰۰ میلیارد ریال مربوط به اوراق مشارکت و قریب به ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد درآمد مستقیم شهرداری کرج در سال آینده است.

وی بیان کرد: در زمان بررسی هزینه‌های جاری شهرداری برای سال ۱۴۰۰ تنها موضوعی که موجب افزایش هزینه‌های جاری شهرداری کرج شد موضوع ابلاغیه دولت در خصوص افزایش حقوق و دستمزد بود که تمام موارد به صورت انقباضی دیده شده است. در حوزه توسعه شهری، نگاه بودجه دقیقاً بر مبنای برنامه راهبردی پنج ساله پیش بینی شده است که در این راستا ۸ چشم انداز در حوزه‌های مختلف مصوب شده است

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*