چهارشنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۰

کاشت نهال، فرهنگی موثر در حفاظت از منابع طبیعی

روتیتر : امدیر جهاد کشاورزی کرج گفت: فرهنگ کاشت نهال و تقویت پوشش گیاهی باید بین مردم نهادینه شود تا گامی مهم در صیانت و حفاظت این ثروت‌های ارزشمند با

به گزارش روتیتر : به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج پنج‌شنبه با حضور در اداره منابع طبیعی شهرستان از رئیس این اداره و کارکنان پرتلاششان تقدیر به عمل آورد.

اسماعیل صارمی ضمن تبریک این روز به سیاوش ذاکری، رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان کرج، از اقدامات و عملکرد خوب ایشان در عرصه‌های منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کرج تشکر کرد.

اسماعیل صارمی در این دیدار همکاری و تعامل جهاد کشاورزی و منابع طبیعی را در راستای پیشبرد اهداف همسوی سازمانی لازم دانست.

در ادامه مراسم مدیر جهاد کشاورزی شهرستان و همکارانش به مناسبت روز درختکاری نسبت به کاشت نهال میوه در محوطه این اداره اقدام کردند.

وی ضمن ترغیب مردم به این سنت حسنه افزود، درختکاری و کاشت نهال یکی از سنت‌های پسندیده‌ای است که در دین مبین اسلام به آن اشاره شده است و از مهم‌ترین مزایای آن توسعه سطح سبز، جنگل‌ها و حفظ منابع آب و خاک است. کاشت نهال و درخت در تصفیه هوا، تأمین اکسیژن مصرفی، ذخیره آب‌های زیرزمینی و جلوگیری از بروز انواع فرسایش آبی و بادی از طریق افزایش پایداری خاک نقش بسیار مهمی دارد.

صارمی اضافه کرد: واقعیت مهمی است که بدانیم و باور داشته باشیم که بدون حفاظت از منابع آب، خاک، پوشش گیاهی و بهره برداری بهینه از آنها، نمی‌توانیم به توسعه پایدار و تولید قابل اطمینان در صنعت کشاورزی برسیم. ما باید حافظ خاک، آب و منابع طبیعی به عنوان ارکان اصلی تضمین امنیت غذایی و حیات تمام جانداران باشیم و فرهنگ کاشت نهال و تقویت پوشش گیاهی باید بین مردم نهادینه گردد تا گامی مهم در صیانت و حفاظت این ثروت‌های ارزشمند باشد.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*