چهارشنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۰

دادستان مرکز استان البرز نسبت به بی‌اخلاقی انتخاباتی در فضای مجازی هشدار داد

روتیتر: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز نسبت به هرگونه بی‌اخلاقی و تخلف انتخاباتی در فضای مجازی هشدار داد و گفت که پیگیرد قضایی و انسداد صفحه و کانال در انتظار متخلفان مجازی است.

به گزارش روتیتر: حسن مددی در جمع خبرنگاران با اعلام خبر احضار برخی از مدیران کانال‌ها و صفحات مجازی به پلیس فتای استان با دستور قضایی اظهار داشت: یکی از مصوبات ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان البرز رصد دقیق شبکه‌های مجازی توسط دستگاه‌های اطلاعاتی و انتظامی بود که در این راستا در روزهای گذشته تعدادی از گردانندگان این کانال‌ها با دستور قضایی به پلیس فتا احضار و یکی از صفحاتی که دارای تخلف‌های متعدد بود مسدود شد.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری انتخابات سالم و پرشور اولویت دستگاه قضایی است بیان کرد: با توجه به آغاز روند بررسی صلاحیت داوطلبان در شوراهای اجرایی و نظارت و نزدیک شدن زمان برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، شاهد برخی اقدامات توسط تعدادی از گردانندگان کانال‌های خبری غیر مجاز و صفحات مجازی هستیم که اقدام به تخریب رقبا و مسئولان استانی می‌کنند.

این مقام قضایی با هشدار به گردانندگان این صفحات مجازی و کانال‌ها تصریح کرد: به کلیه مدیران این کانال‌ها هشدار داده می‌شود که در صورت هتک حرمت و حیثیت اشخاص، نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی، پس از طرح شکایت تحت پیگرد قضایی قرار گرفته و از ادامه فعالیت غیر قانونی آنها ممانعت به عمل می‌آید.

بیشتر بخوانید

وی متذکر شد: دادستانی در راستای اجرای مأموریت‌های خود از طریق سامانه سجام سامانه جامع ارتباط مردمی قوه قضائیه بدون نیاز به مراجعه حضوری آماده دریافت گزارش‌های مردمی از هرگونه تخلف انتخاباتی است.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*