سه شنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۰

از تشکیل کابینه جدید لبنان استقبال می کنیم

روتیتر: سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان آغاز شد.

به گزارش روتیتر: سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان آغاز شد.

سید حسن نصرالله در ابتدای این سخنرانی رحلت آیت الله العظمی سید محمدسعید حکیم از مراجع عظام تقلید و همچنین علامه عبدالامیر قبلان را مجدداً تسلیت گفت.

استقبال از تشکیل کابینه جدید لبنان

دبیرکل حزب الله لبنان از تشکیل دولت در این کشور استقبال کرد و از تمام طرف‌هایی که در این مقوله مشارکت داشتند، قدردانی نمود.

سید حسن نصرالله گفت: از نخست وزیر «حسان دیاب» به خاطر بردباری، میهن پرستی و مسئولیت پذیری قدردانی می‌کنم و از وزیران بخاطر کارشان کمال تشکر را دارم.

وی افزود: اولویت های دولت کنونی باید نجات کشور از عمق فروپاشی، انجام اصلاحات و بهبود معیشت مردم باشد. خواهان این هستیم که بیانیه وزارتی به منظور کسب رای اعتماد و برون رفت کشور از بحران در سریعترین زمان صادر گردد. همه باید بدون صدور حکم زودهنگام، با دولت همبستگی و همکاری کنند و به آن زمان دهند.

ارسال کشتی سوخت از ایران به لبنان

دبیرکل حزب الله تاکید کرد: سخن اصلی امروز ما درباره وعده ای است که در خصوص کشتی نفت دادیم. ما در خصوص مقصد نخستین کشتی که حامل فرآورده های نفتی بود دو گزینه شامل لبنان یا سوریه را داشتیم. برای اینکه دولت لبنان در تنگنا نیفتد و در معرض تحریم قرار نگیرد تصمیم گرفتیم که مقصد کشتی سوریه باشد و سپس محموله ها وارد لبنان شود. سوریه در بندر بانیاس انبار و حرکت به سمت مرزها را تسهیل کرد و امنیت آن را تامین نمود. اولین کشتی حامل فرآورده های نفتی یکشنبه شب به بندر بانیاس رسید و امروز تخلیه محموله آن کامل می شود.

سید حسن نصرالله ادامه داد: انتقال فرآورده های نفتی به البقاع روز پنج شنبه آینده آغاز می شود و در انبارهای مشخصی در بعلبک ذخیره سازی و سپس به سایر مناطق لبنان توزیع می گردد. محاسبات برخی که وعده ارسال کشتی را برای مصرف رسانه ای می دانستند با شکست مواجه شد. تمام محاسباتی که در خصوص تحقق این وعده شک داشتند و امیدوار بودند اسرائیلی ها کشتی را هدف قرار داند، به شکست انجامید. اسرائیل در تنگنا بود و معادله بازدارندگی موجود از سوی مقاومت موجب رسیدن نخستین کشتی شد و به امید خدا دیگر کشتی ها هم سالم خواهند رسید.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*