سه شنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۰

تا پایان سال ۱۴۰۰ شهرستان طالقان سبز خواهد شد

روتیتر: مهدی رجبی، سرپرست اداره گاز طالقان معتقد است تا پایان سال ۱۴۰۰ شهرستان طالقان سبز خواهد شد.

به گزارش روتیتر و روابط عمومی شرکت گاز استان البرز، مهدی رجبی، سرپرست اداره گاز طالقان با اشاره به شرایط اقلیمی شهرستان طالقان عنوان کرد: شهرستان طالقان میان دره بزرگی از کوه‌های البرز قرار دارد؛ بنابراین با توجه به شرایط اقلیمی، بارندگی‌ها در این محدوده جغرافیایی از مهرماه شروع و تا اواسط خرداد ادامه دارد. همچنین افت دما در این شهرستان در آبان ماه لغایت اسفند قابل‌مشاهده است.

وی بابیان اینکه طالقان یک منطقه ویژه گردشگری است گفت: وسعت این منطقه به‌طوری است که فاصله بالاترین روستا با پایین‌ترین روستا بیش از ۱۰۰ کیلومتر است.

رجبی با اشاره به تاریخچه گازرسانی به شهرستان طالقان اظهار داشت: گازرسانی به شهرستان طالقان از سال ۱۳۹۰ آغازشده است و در سال ۱۳۹۴ به بهره‌برداری رسید.

سرپرست اداره گاز طالقان گفت: در حال حاضر ۳۷ پروژه گازرسانی روستایی در دست اجرا است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۱۴۰۰ بیش از ۹۵ درصد شهرستان طالقان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شوند که با این گازرسانی قریب به ۱۶ هزار مشترک از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد.

وی با اشاره به اهم اقدامات اداره گاز طالقان گفت: واگذاری امور به دفاتر پیشخوان دولت، اشتراک‌پذیری ۷ هزار مشترک جدید در طول سه سال اخیر، بستن به‌موقع شیر ۱۶ اینچ در زمان رانش کوه در محور اصلی طالقان، آمادگی شبانه‌روزی گروه امداد ازجمله اقدامات مهم صورت گرفته در اداره گاز طالقان است.

رجبی در خصوص رانش کوه در محور اصلی طالقان گفت: بستن به‌موقع شیر ۱۶ اینچ در زمان رانش کوه درمحور بلوار اصلی طالقان به شهرک، موجب شد از هرگونه حادثه ناگوار جلوگیری شود.

وی تأکید کرد: اگر در زمان رانش کوه، گاز بیشتر از نیم ساعت نشت می‌کرد، تمام واحدهای تجاری و خودروهای عبوری دچار حادثه می‌شدند.

این مقام مسئول تصریح کرد: در راستای پیشگیری از هرگونه حادثه، اقدامات لازم انجام شد. نصب دو برابری شیرهای ۱۶ اینچ ball valve در محور پایین طالقان ازجمله این اقدامات برای جلوگیری از هرگونه حادثه ناگوار بوده است.

سرپرست اداره گاز طالقان در پایان تأکید کرد: بر این باور هستم که تا پایان سال ۱۴۰۰ شهرستان طالقان سبز خواهد شد.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*