پنج شنبه, ۶ آبان , ۱۴۰۰

نمایش آثار «سوگواره هنر عاشورایی» در سه حرم متبرک در تهران و البرز

دبیر هنری سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی گفت: آثار فاخر این نمایشگاه علاوه بر نمایش در نگارخانه و گالری‌های حوزه هنری، در صحن متبرک سه حرم در استان‌های تهران و البرز به نمایش درمی‌آیند.

به گزارش روتیتر : مهدی حاجی‌محمدی فریمانی در افتتاحیه نمایشگاه سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی در مورد برپایی نمایشگاه این رویداد گفت: نگارخانه‌ ابوالفضل عالی و گالری‌های شماره یک و دو خانه عکاسان، از روز سوم مهرماه میزبان آثار برگزیده سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی است. این آثار فاخر در ۴ بخش عکس، پوستر، نقاشی‌خط و تصویرسازی به نمایش عمومی گذاشته شدند.

فریمانی با بیان اینگه کیفیت آثار دریافتی دبیرخانه سوگواره بسیار قابل توجه بود، اظهار داشت: این آثار فاخر، بعد از ارزیابی دقیق هنری و محتوایی، از بین ۲ هزار اثر خلق شده توسط هنرمندان عرصه تجسمی انتخاب شده است. داوری و انتخاب این آثار را ۱۲ نفر از اساتید صاحب‌نام حوزه‌های عکس، پوستر، نقاشی‌خط و تصویرسازی بر عهده داشته‌اند.

آثار فاخر سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی علاوه بر نمایش در نگارخانه و گالری‌های حوزه هنری، در صحن متبرک سه حرم در استان‌های تهران و البرز به نمایش درمی‌آیند. این نمایشگاه‌های سیار از تاریخ چهارم تا چهاردهم مهرماه در صحن حرم مطهر امام‌زاده صالح (ع)- تهران، از چهارم تا هشتم مهرماه در حرم مطهر امام‌زاده جعفر(ع)- پیشوا و از دهم تا پانزدهم مهرماه در حرم مطهر امام‌زاده طاهر (ع) -کرج، به نمایش گذاشته می‌شوند.

دبیر هنری سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی درباره معرفی برگزیدگان و تقدیر از آنها گفت: نفرات برگزیده به زودی به تفکیک رتبه در قالب برنامه‌ای تلویزیونی اعلام خواهد شد، زیرا به منظور حفظ سلامتی برگزیدگان از تجمع آنها برای برپایی مراسم تجلیل خودداری کرده‌ایم. این برنامه تلویزیونی شامل گفت‌وگوهای ضبط شده از برگزیدگان و معرفی سابقه هنری‌ و آثارشان خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: کتاب سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی نیز در حال تدوین است که پس از آماده‎‌سازی رونمایی و منتشر خواهد شد.

نمایشگاه آثار برگزیده سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی  از ۳ تا ۱۳ مهرماه در نگارخانه‌ ابوالفضل عالیو گالری‌های شماره یک و دو خانه عکاسان به نشانی خیابان سمیه نرسیده به خیابان حافظ همه روزه به جز روزهای تعطیل میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*