پنج شنبه, ۶ آبان , ۱۴۰۰

حوادث طبیعی البرز را تهدید می کند

مدیرکل مدیریت بحران گفت: ۲۸ حادثه طبیعی البرز را تهدید می کند

به گزارش روتیتر : محمد رضا فلاح نژاد مدیرکل با بیان اینکه ۲۸ حادثه طبیعی استان را تهدید می کند، گفت: لازم است با اجرای طرح های آگاه سازی همگانی و آموزش از آمادگی در برابر حوادث احتمالی برخوردار شد.

مدیریت بحران استانداری البرز افزود: از این ۲۸ حادثه طبیعی حوادثی نظیر سیل ، زلزله ،رانش زمین، بهمن ، ریزش کوه ، فرونشست زمین و آلودگی هوا بیشترین فراوانی را دارد.

فلاح نژاد با اشاره به آغاز هفته کاهش بلایای طبیعی ادامه داد: با توجه به حادثه خیز بودن استان البرز ، به منظورآگاه سازی همگانی ،آموزش و ایجاد آمادگی در برابرحوادث احتمالی و افزایش ظرفیت تاب آوری جامعه و کاهش اثرات و تبعات ناشی از آن اقدامات موثری درحال انجام است.

او گفت: برنامه ریزی و برگزاری مانورهای آمادگی (لحظه صفر، دور میزی، عملیاتی) ، اجرای برنامه های همگانی جهت ارتقاء سطح آمادگی و مقابله با حوادث طبیعی، تولید و پخش برنامه های آگاه سازی جامعه از طریق رسانه های مکتوب از جمله نکات مهم و مورد تاکید دراین زمینه به شمارمی رود.

فلاح نژاد اضافه کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی و توجیهی برای پرسنل ومراجعه کنندگان بصورت حضوری و مجازی و انجام اقدامات لازم برای افزایش و ارتقاء ضریب نفوذ بیمه حوادث از دیگر موارد مهمی است که به منظور پیشگیری و کاهش خسارات ناشی از حوادث باید مورد توجه قرار داد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز همچنین درخصوص حوادث اخیر انفجار گاز در کرج نیز افزود: این نوع حوادث از سوی مدیریت بحران در دست پیگیری است و با هماهنگی دستگاه های اجرای مرتبط بارها اجرای طرح پیشگیری از بروز آنها از جمله آموزش نصب بخاری و دودکش گوشزد شده است.

فلاح نژاد گفت: سال گذشته چندین حادثه انفجار گاز در مناطق ماهدشت، کلاک و حیدرآباد داشتیم که تخریب نانوایی ها و واحدهای تجاری را در برداشت بطوریکه پنج نفر جان خود را از دست دادند.

۲۰ لغایت ۲۵ مهرماه به عنوان هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی نامگذاری شده است.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*