شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰

تلاش متخصصان ایرانی در شرایط تحریم| ساخت و بازسازی ۳۵۰ قلم قطعات نیروگاهی به‌دست متخصصان مشهدی

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق مشهد گفت: متخصصان نیروگاه مشهد با اتکا به دانش و تخصص خود، قطعات موردنیاز واحدهای بخاری و گازی نیروگاه را برای حفظ پایداری تولید، ساخت و یا بازسازی کرده‌اند.

به گزارش روتیتر: امیر طالبی‌طرقبه  اظهار داشت: متخصصان این نیروگاه با اتکا به دانش و تخصص خود، قطعات مورد نیاز واحدهای بخاری و گازی نیروگاه مشهد را برای حفظ پایداری تولید ساخت و یا بازسازی کرده‌اند که مجموع قطعات ساخت و بازسازی شده در هفت ماه نخست امسال به تعداد ۳۵۰ قطعه رسیده است.

وی افزود: کارکنان اداره تجهیزات کمکی با ساخت و بازسازی قطعات و تجهیزات به‌کاررفته در واحدهای بخاری اشکودا و الین، گازی BBC و آلستوم و واحد تصفیه آب نیروگاه، نقشی مهم و حیاتی در تعمیرات و بهره‌برداری از واحدهای نیروگاه و حفظ آمادگی تولید داشته‌اند.

طالبی‌طرقبه تصریح کرد: صنعت نیروگاهی کشور در سال‌های اخیر با تکیه بر تلاش‌های بی‌وقفه متخصصان، کارشناسان و مدیران توانمند خود با وجود تحریم‌ها، هزینه‌های بالای تأمین قطعات و قیمت پایین خرید برق از نیروگاه‌ها، روندی پایدار و مستمر در تأمین انرژی الکتریکی و خدمت‌‌رسانی به مردم و تأمین برق موردنیاز بخش‌های اقتصادی و تولیدی کشور داشته است و در این زمینه به موفقیت‌های بی‌نظیر و ارزشمندی دست یافته، که یکی از مهمترین آن‌ها بهره‌مندی از دانش متخصصان خود در زمینه ساخت قطعات مورد نیاز نیروگاهی بوده است.

بیشتر بخوانید

مدیرعامل نیروگاه مشهد ادامه داد: نیروگاه مشهد با بیش از نیم قرن سابقه تولید مستمر برق، طی سال‌های اخیر با رویکرد ساخت و بازسازی قطعات مختلف در داخل نیروگاه، سعی در کاهش هزینه‌های بهره‌برداری و حفظ پایداری تولید نیروگاه داشته است.

وی عنوان‌کرد: نیروگاه مشهد با ۷ واحد تولیدی و توان نامی ۳۲۸ مگاوات، تأمین‌کننده بخش عمده برق مورد نیاز شهر مشهد، زائرین و مجاورین حرم ثامن الائمه حضرت امام رضا(ع) است.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*